POWRÓT

mazda3 comfort 2005 dizel

silnik kopci bez innych objawów

od jakiegoś czasu pojawiły sie czarne spaliny na małym biegu chociaż z autem nic sie nie dzieje

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
SL-MOTORS
Dorian | SL-MOTORS

Piaskowa 2, Rumia

Przyczyn może być kilka. W pierwszej kolejności dokladnie sprawdzić szczelnosc ukl dolotowego. Sprawdzic egr. Itd dokladna weryfikacja parametrów bierzacych.

Art-Gum
Artur | Art-Gum

Wolności 318, Będzin

czarny dym to najczesciej nieszczelność przy wiekszych obrotach nasuchiwać szumu i wzrokowo sprawdzic czy na wężach do intercoolera nie ma oleju nieszczelność czesto sie wykrywa po tym gdzie sie pokazuje olej bo zawsze w ukladzie dolotowym jest olej

Auto Serwis Dream Car Profesjonalne Naprawy
Mariusz Dream Car Sosnowiec | Auto Serwis Dream Car Profesjonalne Naprawy

Partyzantów 11 C, Sosnowiec

Witam,
zacząć od sprawdzenia błędów w sterowniku silnika oraz na kontroli bierzących parametrów, przyczyn kopcenia może być kilka.

Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Czarny dym z rury wydechowej

Usterka tego rodzaju bywa najczęściej lekceważona przez kierowców, zresztą bardzo niesłusznie. Zdarza się także, iż na skutek obiegowej opinii lub niewiedzy, kłęby czarnego dymu będą po prostu niezauważone. Co więcej, jeżeli twoje auto nie posiada żadnego systemu filtrującego cząstki stałe (DPF/FAP), to w momencie, gdy po długotrwałej i spokojnej jeździe nagle zwiększysz obroty, powstały dym nie będzie wskazywał na awarię silnika. Tym bardziej, jeśli po chwili spaliny wrócą do pierwotnego zabarwienia i gęstości.

Jeżeli natomiast ilość czarnego dymu z rury wydechowej wzrasta wraz z obrotami silnika (i nie stabilizuje się po chwili), najprawdopodobniej nie dochodzi do pełnego spalania paliwa w komorach jednostki napędowej. Nadmiar jest zwyczajnie „wyrzucany” w czysto mechaniczny sposób.

Przyczyn takiego zachowania auta może być wiele. Do najczęstszych zalicza się niesprawne wtryski, problemy z zaworem recyrkulacji spalin (EGR) lub układem dolotowym czy po prostu wątpliwej jakości paliwo. Rzadziej kopcenie z rury wydechowej na czarno jest powodem nieodpowiednich ustawień turbosprężarki.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI