POWRÓT

servolenkung defekt

Na szafie pokazuje się od kilku dni błąd "servolenkung defekt" wskazujący na awarię wspomagania, po czym znika i wspomaganie działa prawidłowo. zdarza się, że na szafie palą się wszystkie możliwe kontrolki, a zamiast wskazania prędkości dwie poziome kreski.
Ostatnio nie mogłem zgasić silnika, pomimo wyciągnięcia kluczyka, pomogło odłączenie klemy. Po ponownym podłączeniu wystartowały wentylatory, auto nie paliło. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki (kabina, pod maską, przy aku oraz na klemie) są ok. Po ponownej próbie auto pali, ale błąd ze wspomaganiem powraca.
Co mogę zrobić jeszcze we własnym zakresie?

Aktualizacja 1
Czy do wtyczki od wspomagania dostane się od góry czy na kanał?
Zapomniałem jeszcze dodać że na jałowym pracuje normalnie ale jak wcisnę hamulec to obroty podnoszą się po chwili ponad 1200 i po chwili wracają poniżej 1000. Jeżeli kilka razy szybko wcisnę hamulec to obroty podnoszą się ponownie ale po chwili spadają nawet do 500. Trochę dziwne że hamulec tak wpływa na obroty. Chyba ze to inna sprawa.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Motom Warsztat Samochodowy

Jędrzychowska 46, Zielona Góra

Proszę dostać się do wtyczki na wspomaganiu i oczyścić zaśniedzenie później spryskać kontakt sprayem. Jeśli to nie pomoże wspomaganie do wymiany


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika