POWRÓT

Reset elektryki w Renault

Nie potrafię stwierdzić jakiej usługi potrzebuję i gdzie szukać mechanika w sprawie takiej jak to, że podczas jazdy samochodem gdy włączy są migacze to nagle wszystkie wskazówki (np prędkościomierz) spadają do zera, resetuje się pomiar, restartuje się radio. Coś da się sprawdzić samemu?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Sińscy Warsztat Samochodowy

Kłobucka 10, Warszawa

Niestety w samochodach Marek francuskich, w tym Renault, bardzo często dochodzi do uszkodzeń bardzo delikatnej elektroniki zlokalizowanej zazwyczaj pod maską w okolicy podszybia i akumulatora. Są to miejsca narażone na dużą wilgoć i wysokie temperatury. Takie sterowniki są z reguły nierozbieralne a elektronicy samochodowi nie chcą przyjmować ich do naprawy ponieważ rzadko takie naprawy są skuteczne w tych sterownikach. Ja osobiście w takich przypadkach szukam na rynku wtórnym takich samych sterowników z demontażu na wymianę. Zazwyczaj nie jest to również bardzo droga zabawa.
Panu samodzielnie radzę w pierwszej kolejności sprawdzić wszystkie bezpieczniki oraz czy jakieś wiązki w komorze silnika lub pod samochodem nie zostały mechanicznie uszkodzone przez jakiegoś gryzonia lub przez ocieranie o jakiś element ruchomy silnika czy skrzyni biegów. Jeśli tu wszystko jest w porządku to można się dopatrywać usterki właśnie w sterowniku. Dobrym pomysłem jest również zrobienie pełnej diagnostyki komputerowej w serwisie bądź warsztacie samochodowym

AutoCar Concierge

Łopuszańska 36, Warszawa

musisz mieć gdzieś zwarcie, samemu nie polecam bo może skończyć się to pożarem samochodu.

ale jak już musisz to sprawdź styki w tylnych lampach.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika