POWRÓT

Remont silnika czy przekładka

Pogięty trzeci cylinder w wyniku wessania przez silnik klapki z kolektora, co bardziej się opłaca generalny remont silnika czy swap na używany z 6 miesięczną gwarancją?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
BMW EXPERT SERWIS

Starzyńskiego 66, Warszawa

Witam, wszystko zależy czego Pan oczekuje, remont silnika z całą pewnością będzie dużo droższy natomiast po takim remoncie ma Pan pewne auto którym można spokojnie bez stresu jeździć przez kolejne 100 - 150tysięcy km. Przekładka wyjdzie taniej aczkolwiek nie polecam silników z allegro z teoretycznie wymienionym rozrządem na najtańszych zamiennikach, gwarancje w większości przypadków są problematyczne w uzyskaniu porządanego rezultatu, silniki N47 są delikatne i trzeba im szczególnej uwagi i dobrej ręki :) W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

PETROCAR - Serwis BMW Tarnów

Boya Żeleńskiego 26, Tarnów

Uszkodzony tłok czy gladz cylindra? Jesli tylko tlok i glowica to wymiana tloka i glowicy choc robilismy siliniki bez wymiany ani tloka i glowicy po takich awariach i jezdza po dzien dzisiejszy. Rozebranie silnika i ocena, potem podejmowac decyzje

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Po remoncie wiemy na czym jeździmy... po swapie z 6 mc gwarancją może być różnie.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Generalnie sytuacja niezależnie od samochodu wygląda podobnie - można wyremontować swój silnik, może to być trochę wyższy koszt, ale ma się pewność w jakim stanie on jest. Może Pan kupić używany, sprzedawca da Panu gwarancję rozruchową - tylko co z tego? Jeśli okaże się, że nie działa, to tak, dostanie Pan zwrot pieniędzy za silnik, ale to Pan poniesie koszt ponownego wymontowania i zamontowania silnika, a to też nie jest mała suma. W takich przypadkach Pan sam musi podjąć decyzję, co jest dla Pana ważniejsze.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.