POWRÓT

pukanie na nierównościach

Witam, podczas jazdy po nierównościach pukanie a np,na łuku drogi na nierównościach dodatkowo tak jakby lekko zarzucało brak stabilności....dodatkowo przy zjezdzie z krawężnika takie dość silne uderzenie, a także podczas ruszania gdy koła tracą przyczepność (poślizg)słychać takie rytmiczne uderzenia...Byłem na 5 stacjach diagnostycznych ale nic nie stwierdzono wszystko jest ok, większość mechaników rozkłada ręce sugerując jezdzic aż się coś urwie...amorki,poduszki,łączniki,sworzeń,końcowki drążkow wymienione na nowe...Proszę poradę..brak mi sił i ręce opadają.

Aktualizacja 1
Prosze chociaz o jakies sugestie...małą podpowiedż ..

Aktualizacja 2
Były amorki badane i wynik wynosi 79% po obu stronach.ale jeden na tej stronie co puka jest krótszy minimalnie.czy to możr być przyczyną puknięcia na studzienkach lyb ze zjazdu z krawężnika? proszę o odpowied

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
KTL. Tomasz Koperski

ul.Faszynowa 8, Poznań

Witam.
Bez dokładnego sprawdzenia pojazdu trudno stwierdzić pewne podejrzenia można mieć ale to trzeba zweryfikować bo stwierdzenie ogólne układ zawieszenia nic nie mówi.
Tomasz.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę wykonać badanie amortyzatorów na urządzeniu do badania amortyzatorów.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Amortyzator nie może być krótszy, założono dwa różne amortyzatory? Może to być przyczyną ale nie musi. Generalnie trzeba po prostu znaleźć mechanika, który specjalizuje się w zawieszeniach i udać się do niego na sprawdzenie zawieszenia i układu kierowniczego. Jeśli słychać dźwięk wyraźnie, to jest coś nie tak. Kwestią czasu jest, żeby to znaleźć. Nie ma tutaj innej rady, jak po prostu szukać aż do skutku.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.