POWRÓT

Przewody hamulcowe w oplocie

Witam. Od jakiegoś czasu interesuje mnie temat przewodów hamulcowych w stalowym oplocie. Jakie są zalety takich przewodów i czy warto zainwestować w nie pieniądze? Czy są z nimi jakieś problemy, nie występujące przy normalnych gumowych przewodach? Proszę o odpowiedź.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mechanika pojazdowa

Albigowa 206 A, Albigowa

Przewody w oplocie nie puchną. Hamulec powinien być bardziej wyczuwalny.
Do e36 chyba nie ma sensu montować.

MJM partner

Paprotna 8, Wrocław

Przewody ham. w stalowym oplocie najczęściej stosuje się w sprzęcie służącym do sportu ( samochody, motocykle). Przewody charakteryzują się większą odpornością na temperaturę, oraz na ciśnienie panujące w układzie ham. podczas wyczynowej jazdy. y. Przy zastosowaniu przewodów ham. w stalowym oplocie należy zmienić płyn ham. z DOT 4 na DOT5.1. Montaż w cywilnym samochodzie nie zmieni nic przy obsłudze.

DBservice

Elbląska dz.nr 81/4, Elbląg

przewody w oplocie są stosowane przy autach o wzmocnionym układzie hamulcowym.w standardowym użytkowaniu i seryjnych hamulcach skuteczność hamowania wzrośnie nieznacznie wręcz nie odczuwalnie.lepiej zainwestować w porządne przewody seryjne i dobre klocki i tarcze niż niewiadomego pochodzenia przewody w oplocie

Auto-Stan Tychy

Łęgowa 11, Tychy

Przewody w stalowych oplotach sprawdzają się przy układach o wysokiej skuteczności. Przy fabrycznych układach hamulcowych nie mają większego sensu.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.