POWRÓT

Problem ze skrzynią sensodrive

Witam. Mam problem ze skrzynią biegów - od czasu do czasu wyłączają się biegi, na wyświetlaczu z nr biegu wyświetla się kreska (bez śnieżynki, sama kreska). Samochód toczy się na luzie, nie można wrzucić żadnego biegu. Trwa to około 1 minuty, po czym bieg sam wchodzi i można jechać dalej. Dzieje się to przede wszystkim na 2 biegu, sporadycznie na 1. Zauważyłem, że dzieje się tak w czasie długiej jazdy lub też jazdy w mieście, w korkach przy wysokiej temperaturze na zewnątrz. Bardzo często jest tak, że zanim skrzynia wyłączy biegi zaczyna "szarpać" na drugim biegu. Po takim objawie skrzynia wyrzuca w ogóle biegi. Komputer nie pokazuje żadnego błędu, serwis rozłożył ręce... Bardzo proszę o pomoc.

Aktualizacja 1
Witam

Jeżeli elektryczny wysprzęglik podczas wysokich temperatur lubi się zawieszać, nic nie potwierdza, że jest uszkodzony, to czy jeżeli go wymienię na nowy, to rozwiąże ten problem ?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
ASS  Paweł Szudzik
UMÓW WIZYTĘ

Majkowskiego 5, Pruszcz Gdański

Witam.

Jednym z problemów tej skrzyni biegów , jest elektryczny wysprzęglik , który podczas wysokich temperatur lubi się zawieszać. Często nie komunikuje żadnego błędu , a sprawia problemy podczas użytkowania auta.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, jak kolega napisał , ale gwarancji na to nie ma,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.