POWRÓT

Peugeot 3008 2012 1.6hdi

Problem z napinaczem - dziwne drgania

Padł napinacz paska. Wymieniłem na nowy razem z paskiem, problem był że napinacz cały sie trząsł przez co nie dociągał prawidłowo paska i pasek się ślizgał. Odstawiłem auto do autoryzowanego serwisu, coś wymienili ale nie chcą powiedzieć co (auto kupiłem z roczną gwarancją więc twierdzą że to do ich informacji) Auto jeździ już normalnie ale napinacz dalej popada w drgania... Nie pamietam czy tak było na początku, no i słychac trochę jak to wszystko pracuje. Prze demną trasa ponad 2tyś. km i mam obawy czy wszystko jest ok. Albo mnie tylko zwodzą bo gwarancja kończy się za m-c. Proszę o pomoc .

Aktualizacja 1
Dziękuje. Słyszałem, domyślam się że w serwisie mi to Wymienili. Mam już Nowy napinacz, pasek i zauważyłem że pod napinaczem została wymieniona cześć z rolką. Jeszcze jedna rolka jest na alternatorze, to, to sprzęgło?

Aktualizacja 2
Wiem że to dziwne ale auto kupilem używane i dostałem roczną gwarancje i wszystkie wpisy napraw gwarancyjnych mają dla siebie w systemie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Przyczyną owszem może być sprzęgiełko, ale żeby ASO tego nie zweryfikowało to trochę dziwne. Ciężko ocenić pracę/drgania napinacza nie widząc tego. Jedyne co mocno rzuciło mi się w oczy to Pana stwierdzenie
" Odstawiłem auto do autoryzowanego serwisu, coś wymienili ale nie chcą powiedzieć co (auto kupiłem z roczną gwarancją więc twierdzą że to do ich informacji)".
Co to ma znaczyć w dzisiejszych czasach. To chyba Pan jest właścicielem pojazdu i ma Pan prawo wiedzieć co ktoś przy nim robi nawet jeśli pojazd jest na gwarancji. Zawsze można poprosić o właściwy wpis w książce gwarancyjnej.

MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE
Slawek | MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE

Kowalew ul.Koscielna 6, Kowalew

Trzeba wymienic sprzeglo alternatora. Jest zablokowane i nie pracuje dlatego pasek wpada w drgania. Koszt takiego sprzegla do 150zl.

IKcar Igor Krzewina
Radek | IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Po raz trzeci usłyszysz (zobaczysz), że powinieneś wymienić sprzęgło jednokierunkowe alternatora.

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Porządny serwis powinien udostępnić informacje o naprawie i Ba pokazać wymontowane części klientowi.
Pewnie nie długo wysypie się sprzęgiełko alternatora,serwis powinien przy zdemontowanym pasku stwierdzić czy jest do wymiany sprzęgiełko alternatora.Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE


INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.