POWRÓT

Peugeot 3008 2012 1.6hdi

Problem z napinaczem - dziwne drgania

Padł napinacz paska. Wymieniłem na nowy razem z paskiem, problem był że napinacz cały sie trząsł przez co nie dociągał prawidłowo paska i pasek się ślizgał. Odstawiłem auto do autoryzowanego serwisu, coś wymienili ale nie chcą powiedzieć co (auto kupiłem z roczną gwarancją więc twierdzą że to do ich informacji) Auto jeździ już normalnie ale napinacz dalej popada w drgania... Nie pamietam czy tak było na początku, no i słychac trochę jak to wszystko pracuje. Prze demną trasa ponad 2tyś. km i mam obawy czy wszystko jest ok. Albo mnie tylko zwodzą bo gwarancja kończy się za m-c. Proszę o pomoc .

Aktualizacja 1
Dziękuje. Słyszałem, domyślam się że w serwisie mi to Wymienili. Mam już Nowy napinacz, pasek i zauważyłem że pod napinaczem została wymieniona cześć z rolką. Jeszcze jedna rolka jest na alternatorze, to, to sprzęgło?

Aktualizacja 2
Wiem że to dziwne ale auto kupilem używane i dostałem roczną gwarancje i wszystkie wpisy napraw gwarancyjnych mają dla siebie w systemie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Przyczyną owszem może być sprzęgiełko, ale żeby ASO tego nie zweryfikowało to trochę dziwne. Ciężko ocenić pracę/drgania napinacza nie widząc tego. Jedyne co mocno rzuciło mi się w oczy to Pana stwierdzenie
" Odstawiłem auto do autoryzowanego serwisu, coś wymienili ale nie chcą powiedzieć co (auto kupiłem z roczną gwarancją więc twierdzą że to do ich informacji)".
Co to ma znaczyć w dzisiejszych czasach. To chyba Pan jest właścicielem pojazdu i ma Pan prawo wiedzieć co ktoś przy nim robi nawet jeśli pojazd jest na gwarancji. Zawsze można poprosić o właściwy wpis w książce gwarancyjnej.

MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE
Slawek | MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE

Kowalew ul.Koscielna 6, Kowalew

Trzeba wymienic sprzeglo alternatora. Jest zablokowane i nie pracuje dlatego pasek wpada w drgania. Koszt takiego sprzegla do 150zl.

IKcar Igor Krzewina
Radek | IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Po raz trzeci usłyszysz (zobaczysz), że powinieneś wymienić sprzęgło jednokierunkowe alternatora.

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Porządny serwis powinien udostępnić informacje o naprawie i Ba pokazać wymontowane części klientowi.
Pewnie nie długo wysypie się sprzęgiełko alternatora,serwis powinien przy zdemontowanym pasku stwierdzić czy jest do wymiany sprzęgiełko alternatora.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika