POWRÓT

problem z klimatyzacją

Witam,
posiadam bmw e61 z2006roku 520d. Podczas wyjazdu wakacyjnego w pewnym momencie przestala dzialac klimatyzacja (manualna), wiatrak dmuchal tylko delikatnie powietrzem, ale nie zimnym. Co gorsza nie można było ani podkrecic obrotów ani zmienic nadmuchu. Wygladalo jak by obieg byl zamkniety. Po powrocie i postoju samochodu w garażu okolo 24godz wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy to bylo jakies jednorazowe niedomaganie sprzetu czy jest jakas usterka.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
MK CAPRI AUTO NAPRAWA

Korabnicka 115, Skawina, Kraków

Zalecam dokładną diagnostykę układu klimatyzacji oraz wentylacji.

Wulkanizacja TIR OSOBOWE PNEUMASTER DUBEL

Sikorskiego 11, Kraków

Niestety w e60 a zwłaszcza po lifcie e61 samopojawiające się i samoznikające problemy elektroniczne są wszystkim znane. Innowacyjność światłowodu na tamte czasy stała się jednocześnie problemem. Niestabilność światłowodu i sieci CAN jest faktem. Często pomaga zgaszenie i odpalenie auta. Niemniej zrób diagnostykę ISTĄ i zobacz co się zapisało w poszczególnych sterownikach. Jesli się powtórzy dopiero wtedy dłub w aucie. Problem może być błahy od czujnika temp zew po duży jak klekająca sprężarka.
Zakładam, że Buma nie była wypadkowa, rozbierana i ulepiona bo wtedy niestabilność elektroniki a przede wszystkim łączeń światłowodowych eskaluje i jest wręcz nie do ujarzmienia.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat