POWRÓT

Ford focus 1.6 benz. mk1 2003

Pobór oleju

Mam problem. Od dwóch miesięcy zaczął brać ok.400 ml.oleju na 1 tyś. km. Przebieg ok.200 tys.km. Sprawdziłem ciśnienia na cylindrach i jest w porządku. Świece po wymianie we wrześniu ,i są czyste. Natomiast po nocy ciężko odpala, później po przejechaniu niewielkiej odległości nie ma problemu z odpaleniem (nowy naładowany akumulator ). MOC jest ,aczkolwiek miałem 3-4 przypadki gdzie dając mocniej gazu na 2,3 biegu pod górę się dziwnie dusił przez chwilę. Kultura pracy ogólnie silnika jak najbardziej w porządku. Nie ma wycieku. Olej używam 5W30. Co się dzieje z olejem. Dlaczego ubywa?

Aktualizacja 1
Witam.Ciśnienie na cylindrach wygląda tak:
1 cylinder 16
2 cylinder 14
3 cylinder 16
4 cylinder 16
Dodatkowe informacje to takie iż.Na przełomie Sierpnia i Września 2017 pożyczałem 3-4 razy samochodów znajomej osobie i pod koniec grudnia dowiedziałem się iż ta osoba jeździła z prędkością do 187 km/h.Czy to jest ten czynnik który spowodował te problemy? .

Aktualizacja 2
W takim wypadku gdy ciśnienie na cylindrach jest zbyt wysokie co mam robić. Generalnie nic z autem się nie dzieje, żadnych błędy nie wyskakują .Naprawa auta czy też remont silnika się szykuje?.
Czy też przez jakiś czas mogę jeżdzic.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam, jeśli nie ma wycieków oleju - (proszę zawczasu to sprawdzić) , to olej znika tylko przez komory spalania - czyli dostaje sie tam przez prowadnice zaworów lub pierścienie na cylindrach , proszę sprawdzić czy po nocy po odpaleniu silnika widać niebieski dym , - jesli tak to wskazuje to na uszczelniacze zaworowe , a jesli nie to problemem mogą być zapieczone pierścienie zgarniające na tłokach

Auto-Serwis Zając Adrian
Adrian | Auto-Serwis Zając Adrian

ul.Przyleśna 16, Kąty Węgierskie

zgadzam się z kolegom

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Jakie były te ciśnienia na cylindrach? Nadmierne zużycie oleju może być spowodowane zużyciem pierścieni - tłoków - cylindrów lub uszczelniaczy trzonków zaworowych.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Te ciśnienia są zbyt wysokie. Powinny być ok. 12-14. Oznacza to, że silnik uszczelnia się pobieranym olejem. Raczej nie dopatrywałbym się przyczyny w jeździe znajomego. Mogą być zużyte tłoki, pierścienie albo gładź cylindrowa.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI