POWRÓT

po dłuższym postoju auto nie ma mocy przez ok 1 minutę, lekko szarpie. Potem wszystko ok.

Niedawno w aucie była wymieniana głowica silnika (w poprzedniej gaz wypalił zawory w czwartym cylindrze). Po naprawie przez jakieś 1-2 tygodnie wszystko było Ok. Potem, po dłuższym postoju, po odpaleniu przez około 1 minutę, auto jest słabe, nie ma mocy, pod górkę lekko szarpie, silnik jakby krztusił się. Po chwili wszystko jest już w porządku (dzieje się tak jeszcze przed przyłączeniem na LPG). Do tego przez przypadek zauważyłem, że po przejechaniu jakoś 2000 km, w silniku ubyło około 1,5 litra oleju (do tego momentu silnik nigdy nie brał mi oleju). W tym czasie nie zauważyłem żadnych plam pod autem po postoju. Spaliny bywają białawe, ale tylko w wilgotny lub chłodny deszczowy dzień. Problem raczej nie leży w świecach, kablach i cewce, bo były wymieniane około 2 miesiące temu na nowe.


Aktualizacja 1
Głowica jest używana, z silnika, który jeździł tylko na benzynie. Mechanik, który to robił mówi, że głowica była planowana.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, czy głowica była sprawdzana , planowana przed założeniem ? , rozumiem że nie była to część fabrycznie nowa ?

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

Proszę zapytać mechanika czy na pewno były nowe uszczelniacze zaworowe, bo to raczej obstawiam jako powód ubytków oleju, co do reszty, proszę sprawdzić ciśnienie sprężania na wszystkich cylindrach,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.