POWRÓT

Pierwsze auto

Witam.
Mam 18 lat zdałem prawo jazdy i szukam samochodu.
Mam pytanie które z tych aut będzie najlepsze pod względem bezawaryjności i ekonomiczności. Dodam jeszcze że interesuje mnie tylko LPG lub 1.9 TDI. Auta: Audi 80, Audi a3, Audi a4, Seat Leon, Seat Toledo.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony mi czas.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOLIN MOTO SERWIS
UMÓW WIZYTĘ

Pakosz 53, Kielce

Witamy serdecznie!
W/g naszych doświadczeń najlepiej wybrać audi 80, blachy w ocynku dobrze znoszą ząb czasu, prostota konstrukcji i bezawaryjność, świetnie współpracują z gazem silniki 1,8 i 2,0 KM na jednopunktowym wtrysku, 1,9 TDI najczęściej są już mocno wyeksploatowane.
Pozdrawiamy
Autolin Moto Serwis

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Na początek proponuję kupić benzynę.Tansza eksploatacja.Diesle generują koszty

CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Zgadzam sie z przedmówcami. Audi 80 najtańsze w utrzymaniu i naprawdę trwałe. Problem w tym że znalezienie ładnego egzoplazma graniczy z cudem poza tym jest to bardzo stara konstrukcja przez to brak jest podstawowych systemów bezpieczeństwa. Z tych aut osobiście celował bym w Seata gdyż zdarzają się częściej ładne egzemplarze niż Audi. Nie ważne czy leon czy toledo. Oba podobne konstrukcyjnie. Ważne który będzie w lepszym stanie technicyzm. Odradzam stare TDI Mają często 500+ na liczniku a w rzeczywistości jeszcze więcej. Duża pojemnością benzyna na LPG nie z generuje kosztów a jak nawet trafi sie duży remont silnika to i tak taniej niż w TDI kompleksowo naprawić sam układ paliwowy.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.