POWRÓT

Renault grand scenic 1.9 2011

opinia o Renault Grand Scenic 1.9 diesel 2011

Witam, zakupiliśmy z mężem renault grand scenic z 2011 roku silnik1,9 diesel. Maz jest przewrazliwiony na punkcie samochodów bo co osoba to opinia czy to są dobre samochody?, ostatnio zapaliła mi się kontrolka wtrysku paliwa ale pojechałam do mechanika błąd wykasowany na razie jest ok nic się nie pojawia. Prosze o opinie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Paląca sie kontrolka-sprawdz wtrysk w renault występuje jesli zapchany jest filtr DPF/cząstek stałych.Nie dotyczy to wtryskiwaczy tylko zapchanego dpf lub kilku nieudanych regeneracji dynamicznych.Zajmuję sie tym na codzień.Nalezy zrobić diagnostykę komputerową sprawdzic kody błędów ,dane bieżace oraz cisnienie czujnika różnicowego ciśnien DPF,stopień nasycenai sadzą.Jesli cisnienie jest duże i zapisne są info o duzym stopniu nasycenia popiołu,nalezy wykonać statyczne wypalanie dpf komputerem diagnostycznym.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Każdy samochód ma jakieś swoje bolączki. Nie da się kupić bezobsługowego samochodu. Ważne, aby był w dobrym stanie technicznym oraz był systematycznie serwisowany - czyli aby po prostu o niego dbać. Zwiększa to szansę na bezpieczne i mniej problematyczne użytkowanie samochodu. A odnośnie palącej się kontrolki - prawdopodobnie błąd wróci, warto zlokalizować co jest jego przyczyną, ponieważ samo skasowanie rzadko kiedy rozwiązuje problem.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika