POWRÓT

Nietypowe działanie kontrolek na desce rozdzielczej podczas odpalania.

Dzień dobry. Byłem dzisiaj u mechanika założyć nową sprężynkę powrotu pedału sprzęgła w fordzie focus MK2 2.0 TDCi 2005 r. Po odebraniu samochodu zauważyłem następujące objawy:
Po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki, od razu gasną z wyjątkiem kontrolki silnika i kontrolki świec żarowych. Te świecą jeszcze przez pół minuty, w tym czasie włącza się jakiś wentylator. Po tym czasie dopiero włącza się klima, kontrolka hamulca, kontrolka oleju, wskazówki się podnoszą, zaczynają działać spryskiwacze. Dodatkowo nie można włączyć radia( nie jest oryginalne ale rano działało). Auto pracuje normalnie. Niestety na rozgrzanym silniku kontrolki zachowują się tak samo. Co ciekawe auto pali na dotyk chociaż kontrolka grzania świec nadal świeci.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Ta kontrolka dotyczy kilku rzeczy.Przekaznik podgrzewania swiec,swiece,rozkodowany wtryskiwacz,problem z zasianiem układu paliwowego.Trzeba zrobic diagnostykę komputerową.Check silnika to konkretny błąd zapisany w sterowniku silnika

Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

Te samochody maja problemy z wiązką elektryczną i jakością połączeń elektrycznych. Trzeba rozpocząć od diagnostyki komputerowej.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika