POWRÓT

Nieregularne, ale częste szuranie zawieszenia

Dzień dobry, nigdzie nie mogę znaleźć podobnych objawów, dlatego postanowiłam tu napisać. W skrócie - coś mi trze w zawieszeniu. Dźwięk jest taki, jakby tarły o siebie dwa zardzewiałe materiały, ni to skrzypienie, ni to szuranie. Na początku działo się tak przy skręcaniu oraz przy hamowaniu. Teraz dźwięki słychać zupełnie niezależnie. Czasem podczas jazdy na niskim biegu, czasem na wysokim, bez względu na obroty, podczas postoju z wciśniętym hamulcem, podczas postoju bez hamulca, podczas postoju na biegu oraz podczas postoju na luzie, przy hamowaniu, przy skręcaniu, przy poruszaniu kierownicą podczas postoju. Dodam, że przy żadnym z powyższych dźwięk nie występuje zawsze! Zero reguły. Ciężko określić skąd dobiega dźwięk, bo tak naprawdę czasem wydaje mi się, że to tylne zawieszenie, a kolejnym razem, że jednak przednie.

Problem zaczął się mniej więcej w czerwcu po dość długim postoju samochodu (około 1 miesiąca), w trakcie którego wymieniono mi opony i klimę.
Klocki wymieniane w kwietniu, w grudniu 2016 wymieniane szczęki tylne. Inne problemy z autem: turbina po regeneracji, huki opon przy nierównościach (np. podczas przejazdu przez tory), możliwie zbyt mocno naciągnięty pasek klinowy (słychać wycie podczas przyspieszenia, rozrząd wymieniany w październiku 2016).
Dodam, że w problemem udałam się do mechanika, który wymienił amortyzatory w przednich kołach (w czerwcu). Problem ustał, po czym po kilku dniach wrócił z większym nasileniem.

Czy wszystkie te objawy mogą mieć jedną przyczynę? Chciałabym wybrać się do mechanika, ale dwóch (w tym ten, który wymieniał mi amortyzatory) stwierdziło, że od strony mechanicznej wszystko jest ok.

Co to może być?

Przy okazji: czasem podczas włączania kierunkowskazu załącza mi się tylni spryskiwacz. Podejrzewam, że problem leży w elektryce. Co to może być?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOMECHANIKA 24H
UMÓW WIZYTĘ

Michałowice, ul. Na Gródek 16, Kraków

jeżeli ten dźwięk dobiega nawet na postoju to na pewno ni jest to zawieszenie może którąś rolka wydaje taki dźwięk lub sprzęgło klimatyzacji


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika