POWRÓT

nie odpala po wystrzale tylko na benzynie

Auto stało kilka miesięcy nie używane. Przy odpalaniu, po wystrzale (obudowa filtra z klapkami antystrzałowymi zmniejszającymi uszkodzenia) pod maską, nie pali na benzynie. Ponoć da się odpalić na ułamek sek. i się dławi. Na gazie odpala i pracuje tylko z pedałem gazu w podłogę i nie trzyma wysokich obrotów. Ewidentnie zdaje się lewe powietrze gdzieś w dolocie, ale filtr k&n mało używany, więc raczej drożny, oba grubsze gumowe przewody dolotowe od krokowego i pod przepustnicą są całe, kalosz z przepustnicy nie spadł i też cały, łopatka w przepustnicy nie jest skrzywiona. Pompa paliwa pracuje. Zostaje mi jeszcze chyba sprawdzić czy paliwo w zbiorniku i czy po drodze nie przypchane. Właśnie będę o to znajomego prosił. Elektrykę wykluczam, gdyż na gazie by w ogóle nie odpalał. Krokowy, nawet jak uszkodzony od wystrzału, również powinien mieć znaczenie głównie na biegu jałowym. Co innego pływanie, co innego nie odpalanie.
Moje możliwości są mocno ograniczone, gdyż przebywam za granicą. Co jeszcze można zdalnie sprawdzić. A może jakiemuś mechanikowi po drodze na (liczę) szybką wizytę na os. Skorupy w Białymstoku? Kanał jest dostępny na posesji.
Auto ze smutkiem chcę sprzedać do końca miesiąca, zatem od kwietnia 2019 problem powinien być już nieaktualny. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Aktualizacja 1
Brawo dla ACB! Diagnoza trafna! Nie pomyślałem o tym, gdyż zawsze odruchowo ciskam tą klapkę i sprawdzam czy coś (brud) nie poleciało pod spód. Nie mogę tego zrobić osobiście, a mój znajomy po prostu nie znał auta i nie wiedział jak to pracuje. Klapka była cała i prosta, po prostu podskoczyła za wysoko i się zaklinowała. Lekkie popchnięcie ręką naprawiło auto. Dziękuję dla anioła z ACB za doczytanie tych wypocin i pochylenie się nad problemem. Pozdrawiam!

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Centrum Baranowski
UMÓW WIZYTĘ

os. Wichrowe Wzgórze 10, Poznań

Pewnie klapa przepustnicy się odkształciła trzeba dogiąć i sprawdzić podciśnienia od kolektora


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.