POWRÓT

Nie działa przełącznik tylnej szyby z lewej strony

Witam serdecznie.
Od miesiąca jestem właścicielem Mazdy 5 2007r. W tylnych drzwiach po lewej stronie, zapadnięty był przełącznik szyby. Nie otwiera się też z panelu kierowcy. Poprawiłem przełącznik w drzwiach lecz to nic nie pomogło. Pozostałe trzy szyby działają i z panelu kierowcy i na każdych drzwiach osobno. Robiłem próby z tym przytrzymywaniem włącznika, no ale ta jedna się nie rusza,więc nic to nie dało. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki co z tym zrobić.

Aktualizacja 1
Witam serdecznie. Próbowałem sprawdzić czy zepsuty jest sam włącznik, przełożyłem go do drugich drzwi i działał. Natomiast przełącznik z prawych drzwi nie działał w lewych. Ciekawe zjawisko dostrzegłem. Bo zamontowaniu lewego włącznika w prawych drzwiach działał Play, lecz na matrycy od strony kierowcy okno otwierało się po uruchomieniu pwlacznika od lewych tylnych drzwi. Wydało mi się to dziwne. Po przełożeniu z powrotem przełączników, na matrycy kierowcy okno tylne prawe otwiera się po uruchomieniu prawego tylnego włącznika. Czy uszkodzony może być silniczek,czy jakiś przewód? Jak to sprawdzić? A czy normalne jest to krzyżowe sterowanie szybami po zamianie przełączników ?

Aktualizacja 2
Witam serdecznie. Próbowałem sprawdzić czy zepsuty jest sam włącznik, przełożyłem go do drugich drzwi i działał. Natomiast przełącznik z prawych drzwi nie działał w lewych. Ciekawe zjawisko dostrzegłem. Bo zamontowaniu lewego włącznika w prawych drzwiach działał Play, lecz na matrycy od strony kierowcy okno otwierało się po uruchomieniu pwlacznika od lewych tylnych drzwi. Wydało mi się to dziwne. Po przełożeniu z powrotem przełączników, na panelu kierowcy okno tylne prawe otwiera się po uruchomieniu prawego tylnego włącznika. Czy uszkodzony może być silniczek,czy jakiś przewód? Jak to sprawdzić? A czy normalne jest to krzyżowe sterowanie szybami po zamianie przełączników z lewego na prawy ?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , być może zwyczajnie jest uszkodzony wyłącznik - jedyna skuteczna naprawa - to wymiana na inny

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, wynika z tego że uszkodzona jest wiązka przewodów


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika