POWRÓT

Naprawa skrzyni biegów

Coś się zepsuło w skrzyni biegów i rzęzi podczas jazdy, na każdym z biegów trochę głośniej lub ciszej. Czy warto to naprawiac czy lepiej kupić nowa skrzynie? Widziałam tez skrzynie regenerowane na jednym z popularnych portali aukcyjnych, czy jest sens rozważać taki zakup, czy skrzynia regenerowana może się szybko zepsuc? Gdzie można kupić nowa skrzynie biegów- czy dostanę ja w sklepie z częściami czy tylko w AUtoryzowanym serwisie? Co moze się stać jak zepsuje się całkowicie? Czy może spowodować inne awarie i jak auto może się zachować podczas jazdy. Nie wiem jak rozwiązać ten problem. W moim warsztacie nie naprawiaja skrzyń, a nie chciałabym zrobić sobie i komuś krzywdy?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
INFINITY HOME SERVICE MICHAŁ KUŚMIERZ

Herbowa , Gdansk

jeśli coś już hałasuje w skrzyni to bym przestał jeździć , ponieważ nie wiadomo kiedy się zblokuje. Używana skrzynia to loteria, nowa to koszt dwukrotnie większy niż wartość samochodu i tylko autoryzowany serwis. Kupić tzw. regenerowaną czyli naprawioną i tyle.

PAPAKUL SERVICE

Topolowa 2B, Gdańsk

Wymiana skrzyni na używaną zawsze niesie pewne ryzyko, lecz są metody sprawdzenia czy używana skrzynia przyjdzie w dobrym stanie. Istnieje duża szansa na naprawę, która spowoduje długie działanie bez zakłóceń, jednak aby podjąć decyzję konieczna jest inspekcja obecnej skrzyni biegów.

Hildebrand Motoryzacja

Jaworowa 4, Gdańsk

Dzień dobry,
przy takich objawach proszę nie jeździć autem, ponieważ może to doprowadzić do poważnej usterki.
Skrzynie używane, to niestety wielka niewiadoma. Nie raz zamawialiśmy używane skrzynie, gdzie sprzedający gwarantował jej sprawność, ale nauczeni doświadczeniem, zrobiliśmy jej rewizję przed montażem. Okazało się, że w środku były KAMIENIE ! Oczywiście to był najciekawszy przypadek. Przy zamontowaniu takiej skrzyni, nowy problem byłby gotowy. Aby trafić na dobrą używaną skrzynię bez weryfikowania to jest ok. 5-10% szans. Przynajmniej z naszego doświadczenia.
Dodatkowym problemem jest transport skrzyni. Nie raz kurierzy zniszczyli obudowy skrzyń, sprzedający umywał ręce od złego pakowania, firma kurierska przerzucała odpowiedzialność na sprzedającego, a w praktyce traciliśmy my.
Reasumując opcję używanej skrzyni : jest to tańsze rozwiązanie, pod warunkiem że zagrają wszystkie wyżej opisane czynniki, co w praktyce jest dosyć trudne.
Regeneracja skrzyni polega, na jej naprawie. Rozbiera się skrzynię, w celu przeprowadzenia rewizji. Sprawdza się wszystkie elementy pod kątem zużycia, wszystko się myje, wymienia wadliwe części na nowe i składa zachowując odpowiednie procedury producenta. Taka skrzynia powinna posłużyć jak nowa. Naprawiamy takie skrzynie i dajemy nie gwarancję.
Zapraszam do nas na bezpłatne oględziny.
Pozdrawiam

"Rutkowski Serwis" PHU

Jaśkowa Dolina 73, Gdańsk

Witam,
Skrzynia biegów w większości przypadków podlega naprawie. Stwierdzić można to stuprocentowo po demontażu z samochodu i po zweryfikowaniu stopnia uszkodzeń. Wtedy można podejmować kroki rozstrzygające czy naprawiać czy kupować używaną skrzynię (nowa nie będzie atrakcyjna cenowo - tylko ASO).


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika