POWRÓT

Mały przepływ powietrza, duszenie, grzechotanie

Zapala się komunikat awaria silnika po podłączeniu do komputera pokazuje błąd „zbyt mały przepływ A-masowego powietrza” kontrolka zapala się przy większej prędkości tylko na najwyższym biegu i traci moc, czasami w ogóle się nie zapala. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie. Filtr powietrza oraz przepływomierz w porządku. Natomiast czasami przy dodawaniu gazu słychać dość mocne grzechotania po zdjęciu nogi z pedału ustępuje. Zauważyłam tez, ze czasami przy dodawaniu gazu tak jakby się dusil. Czy może to być problem z turbina czy raczej coś innego ?
Drugim problem jest delikatne pocenie się skrzyni automatycznej,olej oraz filtr wymieniany 10000 km temu. Czym może być to spowodowane ?
Z góry dziękuje za odpowiedz

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Jesli chodzi o przeplywomierz to nalezy go przeczyscić sprayem do przepustnic i przepływomierzy,zabrudzony pokazuje błędną mase i ilość przeplywającego powietrza.Diagnostyka to nie tylko kody błędów ,ale również dane biezące urządzeń wraz z wykresami.Pytanie czy to moze być turbina da odpowiedz sprawdzenie w danych jakie jest cisnienie doładowania.W dobrym sprzęcie robi sie również testy funkcjonalne urządzeń ,komputer załącza poszczególne testy.Trzeba dokładnie to sprawdzić


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.