POWRÓT

Mercedes, klasaA,1400,benzyna,automat,rok produkcji 1999

Kłopoty z pracą silnika

Witam.Kupiłem Mercedes klasy A, benzyna 1,4 -automa, rok produkcj 1999i.Po kilku minutach, normalnej jazdy,traci moc. Po wyłączeniu silnika, albo wchodzi na obroty i wszystko zaczyna się tak samo,albo nie wchodzi w ogóle na obroty.Między innymi wymieniono na nowy sterownik silnika i dalej to samo.
Ponieważ,jestem inwalidą,naprawienie auta jest dla mnie bardzo ważne.

Aktualizacja 1
Wymieniono już sterownik/zkonfigurowano/,przepływomierz, pompę paliwa-ładnie chodzi do 90 km/h,później silnik przestaje pracować/jakby tylko jeden tłok pracował,po kilku minutach wszystko wraca do normy -a mechanik rozkłada ręce. Teraz,specjaliści mówią.żeby wymienić katalizator, który z dostawą kosztuje ponad 800zł. Jest szansa,że będzie pracował? Czy może lepiej oddać na złom?

Aktualizacja 2
Witam.Chyba będę musiał odprowadzić auto na złom.Wszystkie, zalecane porady zostały wykorzystane,a auto dalej się zachowuje tak samo.Sterownik, został wysłany do regeneracji /później skonfigurowany z samochodem/wymieniona pompa paliwa, wymieniony przepływomierz.Diagnostyka wykazuje wszystko o.k., a może katalizator?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Michaś
Michał | Auto Michaś

Spacerowa 109, Mariew

Dzień dobry. Najczęściej takie objawy w A klasie występują jak uszkodzi się przepływomierz. Niestety jest to integralna część sterownika silnika, więc sama wymiana mogła nie przynieść skutku, trzeba go jeszcze przeprogramować. Kolejną rzeczą może być uszkodzona pompa paliwa (częsta usterka w tym modelu) daje za małe ciśnienie paliwa. Żeby mieć pewność potrzebna jest porządna diagnostyka. Jeśli jest Pan z Warszawy lub okolic chętnie zajmę się Pana autem. Prowadzę serwis door to door. Pozdrawiam Michał

MJM partner
UMÓW WIZYTĘ
Mobil Partner Jakub Mocek | MJM partner

Paprotna 8, Wrocław

Niestety wymagana jest gruntowna diagnostyka układu zasilania.
Tego typu usterki ciężko zdiagnozować na odległość. Konieczna jest wizyta w serwisie.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa
UMÓW WIZYTĘ
Jan | Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Tylko szczegółowa diagnostyka silnika choć objawy wskazują na uszkodzony przepływomierz powietrza

MB Auto Serwis
Marcin | MB Auto Serwis

Juszczyn 38, powiat średzki, Wrocław

Witam serdecznie

Proszę dokładnie obejrzeć układ dolotowy pod względem nieszczelnoścì a szczególnie proszę zwrócić uwagę na okolice przepustnicy. Problem może leżec w samej przepustnicy, która w tej wersji silnikowej była elementem wadliwym jak przepływomierz. Zaleca się jednak diagnostykę i proszę uwarzać bo to nie koniecznie musi być przepływomierz.
Pozdrawiam Marcin

ĆWIKAŁOWSKI  "Merc Alu Center" s.c.
Merc Alu Center | ĆWIKAŁOWSKI "Merc Alu Center" s.c.

ul. Szkudlarska 19/29, Zgierz

niestety diagnostyka w Mercedesach to trudny temat , wszystko wskazuję na elementy zasilania jak przepływomierz , pompa paliwa , natomiast sterownik jak został wymieniony winien być dopisany do pojazdu - należy udać się do serwisu który dysponuje oryginalnym sprzętem diagnostycznym Mercedesa.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI