POWRÓT

jazda do tyłu lub staczanie- słychać jakby tarcie, dziwny odgłos tył hamulców

Witam
Posiadam C4 coupe 1.6 16v z 2005r. -benzyna od 2 lat .
Problem pojawił sie taki , że przy jezdzie do tyłu-lub przy staczaniu się auta do tyłu słychać straszne tarcie,nie zawsze ale dosyć czesto (gdy depne na hamulec i ponownie cofam ustaje na chwile)-jakby metal o metal,buczenie jakieś z okolic tylnego prawego koła (takie mam wrażenie że z tych okolic siedząc w środku)-ja mam wrażenie że mi tłoczek nie wraca albo coś z zaciskami..w warsztatach które odwiedzam w tym i w ASO przegląd odpowiedni do przebiegu zrobili i nic nie wyszło-powiedziano że może to od ręcznego..niby sprawdzili i ok jest..zaciski w porządku mówią (choć troche skorodowane z wierzchu)..tarcze nowe..klocki nowe..tylna belka ok -nie widzą problemu z tym i że można tak jezdzić.
Ja wiem że mam prawie już 16 letnie autko i może mnie zbywają ale chciałbym pozbyć sie tego problemu bo gdy parkuje tyłem na parkingu pod blokiem to całe osiedle słyszy -trzeba zdiagnozować i usunąć i to mi wystarczy.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
PNEUMASTER wulkanizacja mobilna, serwis opon TIR

Sikorskiego 11, Kraków

Może i nie widza problemu ale czy słyszą? Jak może nie być problemu który słychać. Ta korozja zacisków może być kluczowa. Jak coś trze musza być ślady otarcia, nie ma innej możliwości. W C5 często utleniają się tylne aluminiowe zaciski na styku z mocowaniem do wahacza i zacisk ustawia się pod kątem względem tarczy hamulcowej i felgi.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat