POWRÓT

Iskry lecące w czasie hamowania

Witam. Ostatnio jadąc autem zauważyłem że autu jadącemu przede mną w czasie hamowania leca iskry z przodu z koła co to oznacza? Klocki wymienione. Co może być przyczyną ?

Aktualizacja 1
Czy coś się może stać jeśli będę tak.jeździć tydzień jeszcze ?

Aktualizacja 2
A jeszcze na nowej tarczy pojawiło mi sie.takie zagłębienie co.może być powodem ?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
JCAR Częstochowa - PIOTR GIEL

ul. Słoneczna 7, Częstochowa

Mogą być różne przyczyny od złej jakości klocków, poprzez zacisk hamulcowy, który może "trzymać". Dodatkowo trzeba sprawdzić czy koło zbytnio się nie grzeje i czy podczas hamowania nie słychać tarcia. Niestety nie da się zdiagnozować w 100% usterki patrząc się w ekran komputera i stukając w klawiaturę. Po prostu trzeba wziąć "pacjenta na stół" :) pozdrawiam

JCAR Częstochowa - PIOTR GIEL

ul. Słoneczna 7, Częstochowa

To zależy, w końcu to hamulce i dla bezpieczeństwa lepiej podjechać nawet na stacje kontroli pojazdów w celu weryfikacji. Jeśli koło się mocno nagrzewa przy tym (należy dotknąć felgi czy jest gorąca po jeździe i czy nie czuć spalonej gumy) jeśli tak to raczej trzeba szybko zadziałać.

Mongaz OCOTEC intalacje gazowe LPG
UMÓW WIZYTĘ

Kisielewskiego 46, Częstochowa

Iskry podczas hamowania świadczyły by o tarciu elementów metalowych o siebie. Zalecam wizytę u mechanika i sprawdzenie tego na podnośniku.

JCAR Częstochowa - PIOTR GIEL

ul. Słoneczna 7, Częstochowa

Przy prawidłowym montażu klocków nie powinny się dziać takie rzeczy !! Widziałem już dużo rzeczy w samochodach i nic mnie nie zdziwi i czy przypadkiem klocek nie jest odwrócony ???? !!! Widziałem już taki przypadek że ktoś zamontował klocki metalem do tarczy !!! jeśli to są nowe klocki i nowe tarcze to iskry i rowek wskazują na ten malutki błąd w sztuce :)


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.