POWRÓT

Hyundai Santa Fe II 2.2CRDi - spadek mocy i dynamiki - brak błędów

Dzień dobry.

Walczę od kilku dni z moim Hyundai Santa Fe II z 2007 roku (2.2CRDI 150KM) automat. Problem pojawił się nagle i polega na spadku mocy. Jeszcze parę dni temu auto jeździło absolutnie bezproblemowo.
Auto straciło swoją dynamikę. Przyspiesza, ale zdecydowanie słabiej niż wcześniej. Czuję jak turbina się załącza (w trakcie przyspieszania daje ciśnienie 1,2-1,5 więc raczej w normie), ale mam też wrażenie jakby reakcja na pedał gazu była lekko opóźniona, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Wciskam gaz i musze poczekać około 1s aby coś się zadziało, ale nawet jak startuje to brakuje mu dynamiki. Przy prędkościach powyżej 100 km/h elastyczność już praktycznie nie istnieje. Auto się rozpędza a nie przyspiesza. Przy wyższych prędkościach mam wrażenie jakby przyspieszał dzięki redukcji biegu a nie dzięki załączeniu się turbo.
Auto nie dymi, obroty silnika nie falują, nie grzeje się, nie ma żadnych błędów (check się nie świeci a w komputerze nie ma żadnych błędów), skrzynia przełącza biegi miękko, cicho i bezproblemowo, spalanie z grubsza w normie.

Z góry dziękuję za wszelkie rady, które mogą mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam,
Rafał

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.

Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat