POWRÓT

Honda Jazz - dziwne szarpnięcia

Podczas jazdy samochodem czasami dochodzi do dziwnych szarpnięć, krótkie szarpnięcie i chwilę potem samochód powraca do normalnej pracy. Raz zdarza się to na 2 biegu podczas rozpędzania samochodu, raz to jest na 5 biegu podczas płynnej jazdy na autostradzie i przejechaniu płynnie blisko 100 km. Zawsze zdarza się to podczas naciskania pedału gazu. Czasami zdarza się to raz na kilka tygodni, czasami 2-3 razy podczas przejechania 300 km w ciągu jednego dnia. Wymienione zostały wszystkie świece, sprawdzone zawory. Miesiąc temu auto przeszło przegląd techniczny, komputer nie wykazał żadnych błędów. Czy może być to wina złej jakości paliwa? A może ten typ samochodu nie lubi niskich obrotów ;-)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOLIN MOTO SERWIS
UMÓW WIZYTĘ

Pakosz 53, Kielce

Witamy serdecznie!
Problem wygląda na chwilowe wypadania zapłonów, trzeba to jeszcze raz sprawdzić bardzo wnikliwie. Skoro komputer nie wyświetla błędu to oznacza, że zakłócenia są bardzo krótkie, ale odczuwalne dla kierującego. Potwierdza to również brak (w/g opisu) systematyczności występowania usterki.
Pozdrawiamy
Autolin Moto Serwis

CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Witam! Wygląda to na wypadanie zapłonu. Wspomniał Pan o wymienionych świecach a czy sprawdzana była iskra z cewek? Moze cewka już jest słaba. Trzeba przejrzeć jeszcze raz cały układ zapłonowy.
Po wnikliwej weryfikacji układu zapłonowego trzeba by sprawdzić czy któryś z wtryskiwaczy paliwa zaczyna kończyć swój żywot lub zwyczajnie nie ma dobrego styku na kostce.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Dokładnie, wypadanie zapłonu nie zawsze jest rejestrowane przez sterownik. Czy świece nie zostały przypadkiem wrzucone w gniazdo? Szkolny błąd, a jak zagnie się elektroda to nie będzie funkcjonować poprawnie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika