POWRÓT

"Frrrr" po wciśnięciu sprzęgła.

Witam.
Jestem posiadaczem Passata Variant z 2009. Silnik 2.0 CR 170KM 4x4
2 mies temu po awarii wysprzęglika wymieniono mi cały komplet wysprzęglik+koło dwumasowe + sprzęgło (LUK). Jakieś 2 miesiące po wymianie pojawił się dziwny objaw. Przy zmianie biegu z 1 na 2 lub z 3 na 4 po wciśnięciu sprzęgła przez chwilę słychać jakby coś się jeszcze obracało. Ja na to mówię "fryga" bo trochę przypomina takie "frrrrr". Trwa to kilka sekund. To samo można usłyszeć na odpalonym silniku, wciskając sprzęgło i dodając delikatnie gazu. Biegi wchodzą normalnie. Zauważyłem dodatkowo, że przy ruszaniu z pierwszego czy wstecznego biegu jest jakby luz i słychać po puszczeniu sprzęgła takie stuknięcie. Nie wiem czy można ze sobą łączyć te objawy. Skrzynia była demontowana i zawożona na regenerację ale panowie stwierdzili, że jest ok i nic nie trzeba przy niej robić. Byłem już u trzech mechaników i żaden nie potrafi stwierdzić co to jest to "frrr" po wciśnięciu sprzęgła. Jeden mówi, że taki urok, a inny, że nie wie :/ A ja wiem, że wcześniej czegoś takiego nie było. Strach pojechać gdzieś dalej... Bardzo proszę o sugestię i z góry dziękuję.

Aktualizacja 1
Rafał pisze żebym oddał do reklamacji.. Oddałem, to oni powiedzieli, że taki jego urok :/

Aktualizacja 2
Dzisiaj przed uruchomieniem silnika po nocy wcisnąłem sprzęgło i słuchać było metaliczny dźwięk. Zaznaczam, że silnik nie pracował. Tak jakby coś od czegoś się odkleiło w chwili wciskania sprzęgła i uderzyło o jakąś metalową obudowę.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AKBA Akumulatory

ul. Łączniczek AK 1, Pruszków

Trzeba by było to na żywo usłyszeć bo po opisie trudno postawić diagnozę. Możliwe że delikatnie podparte jest łożysko wyciskowe sprzęgła ponieważ wysprzęglik nie cofa się do końca i zacierające się łożysko wyciskowe daje taki dźwięk. Ewentualnie Panowie mechanicy nie wymienili łożyska wyciskowego sprzęgła. Inna możliwość to zacinające się na prowadnicy łożysko wyciskowe. Mnie tu pachnie jakoś dziwnie podejrzanie że mógł Pan zostać naciągnięty - mało kto przy wymianie wysprzęglika wymienia dwumas i sprzęgło. Pukanie przy ruszaniu to może być poduszka pod skrzynią biegów lub centralna lub ewntualnie przeguby wewnętrzne półosi przy skrzyni.

AUTOMECHANIKA 24H
UMÓW WIZYTĘ

Michałowice, ul. Na Gródek 16, Kraków

z opisu nic nie wynika oddaj auto na reklamacje


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika