POWRÓT

Ford focus 1.6tdci 2005 90KM bez dwumasy i dpf

Focus tdci stuki przy odpalaniu zimnego silnika

Witam. Posiadam Forda Focusa 1.6 TDCI 2005 rok 90km bez dwumasy i dpf. Podczas porannego opalania przez ok 3-5 sekund od odpalenia słychać głośne metaliczne uderzenia, potem już normalna praca. Po kilku godzinach postoju tak się nie dzieje. Tylko na zimnym i tylko jak jest ok zera. Kiedy jest np 8-10 stopni zapala normalnie. Na ciepłym bez zarzutu. Na krzywce widocznej przez wlew oleju przez środek co ok 1-2mm mam ślady uderzeń. Nie wiem czy to ma związek czy to jakaś inna przygoda poprzedniego właściciela. Po ruszeniu na zimnym gdy jadę że stałymi obrotami np 1600/min przez pierwsze 200m mam wrażenie jakby silnik pracował raz slabiej raz mocniej. Tak jakbym minimalnie lżej i mocniej naciskał gaz lub miał wiatr raz z przodu raz z tylu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTO SERVICE DACAR
ARTUR | AUTO SERVICE DACAR

ŁĘCZYŃSKA 1, LUBLIN

Wygląda na uszkodzony hydroregulator zaworów. Można przy wymianie oleju zastosować Liqui moly hydro stosel. Powinno pomóc

serwis gremi
Maciek | serwis gremi

Wertera 1, Lublin

Przyczyna może byc olej. Zbyt gęsty i słabej jakości. To może powodowac wydłuzone wypełnianie sie hydraulicznych popychaczy zaworów, stuki moga własnie stąd pochodzic, moga sie po prostu zacinac. Proponowałbym zmiane oleju na 5w40.
Jesli to by nie pomogło koniecznie trzeba zajrzeć do wałka rozrządu, takie stuki moga spowodowac jego peknięcie- częsta przypadłośc tych silników.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika