POWRÓT

Filtr FAP, . Błąd i max 2.5 tys obrotów.

Auto dymiło, kopciło przy staniu w korkach, i ciągłym ruszaniu, przy normalnej jeździe na trasie bez dymu. Znajomy mechanik powiedział ze pewnie zawór EGR. Dzisiaj zapaliła się kontrolka od sinlika i komunikat. "eff désencrassement du filtre diesel (FAP)" a zaraz po nim "anomalie antipollution" Czyli coś z fapem i spalinami. Auto rozkreca się max do 2.5 tys obrotów. Odpala jeździ. Nie dawno był dolewany płyn do filtra FAP. Obecnie nie wiem co zrobić. Przeczyścić go jakoś? Wymienić? Regenerować? Usunąć? Auto jest mi potrzebne jeszcze tylko na 2-3 miesiące potem swoje już odsłużyło wiec idzie na złom albo na częsci bo troche w nie zainwestowałem. Prosze o pomoc.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Proszę spróbować zrobić sobie wycieczkę na autostradę. Przejechać co najmniej 50-70 km ze stałą prędkością. Wystarczy 100-120 km/h. Jeżeli auto sobie nie poradzi z wypaleniem samo, wtedy należy spróbować uruchomić procedurę wypalania serwisowego w warsztacie. Gdy i ta procedura się nie powiedzie, trzeba będzie filtr zdemontować i zregenerować.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Auto jest w trybie awaryjnym stąd ograniczenie mocy i obrotów.Należy zrobić regenercję statyczną komputerem diagnostycznym[wypalanie] lub czyszczenie chemiczne w warsztacie filtra fap


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.