POWRÓT

Falujące obroty, brak reakcji na pedał gazu

Pierwszą usterką auta było gotowanie się. Komputer nie pokazywał błędu, a wskaźnik temperatury pokazywał MAX. Wymieniony został : termostat, czujnik temperatury. Dopiero po wymianie wentylatora usterka ustąpiła.

Kolejnym problemem są szalejące obroty, które uniemożliwiają jazdę. Z każdą wymianą części samochód działa gorzej. Wymienione części :
- moduł BSI
- londa lambda
- oringi pod pokrywą zaworów
- przepustnica.
Przy ruszaniu samochód nie zawsze reaguje. Przy jeździe na wyższym biegu auto traci moc. Przy redukcji np z 3 biegu na 2 nie można ujechać samochodem. Brak reakcji na pedał gazu. Trzęsie nim i szarpie. Bardzo rzadko zareaguje, gdy wciśnie się maksymalnie pedał gazu . Stojąc na światłach trzeba gasić samochód, bo potem nie ma możliwości, że on ruszy. Kupiliśmy samochód ok 2 miesiące temu. Od tamtego czasu cały czas wymieniane są części. Samochód nie nadaje się do jazdy. Nie chcemy już wymieniać po kolei wszystkich części , ponieważ wydaliśmy już naprawdę dużo..

Jeszcze jedna ważna rzecz. Kostka od przepustnicy. Czy ona jest podłączona , czy też nie to samochód zachowuje się tak samo. Nie ma zmian.

Proszę o pomoc.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Czy przepustnica jest czysta? Czy została po wymianie zaadoptowana? Jeśli tak to sprawdziłbym potencjometr gazu.

Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ

ul. Kaliska 13, Warszawa

Proszę sprawdzić wiązkę i wtyczki między przepustnią a ECU i między pedałem a ECU. Skontrolować sygnały w danych bieżących.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika