POWRÓT

Mazda 6 2.0, automat, 2006

Falowanie, problem z dodaniem gazu na zimnym silniku.

Mazda 6 2.0. automat 2006 Problem przy dodawaniu gazu na zimnym silniku. Wciskanie gazu nie powoduje zwykłego przyspieszenia jak dotychczas tylko jest jakby jałowe - wciska sie pedał gazu ale auto nie przyśpiesza. Zeby nadać przyśpieszenie trzeba to robić bardzo delikatnie i wolno. Przy próbie dodania gazu słuchać, że silnik pracuje nierówno, słychać falowanie. Samochód był podłączany pod komputer - nie było błędów. Zostały wymienione świece, była naprawa automatycznej skrzyni biegów (mnóstwo kasy, zero poprawy, zakład Auto-Wawer - NIE POLECAM ZDECYDOWANIE TEGO ZAKŁADU - nie wiedzą co robią, naciągają). Co może być przyczyną takiego zachowania samochodu?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto-klinika
Krzysztof | Auto-klinika

Gidzińskiego 31, Warszawa

Witam. Prawdopodobnie uszkodzony czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

VIOLET SERVICE
Sławomir | VIOLET SERVICE

Warszawska 31 , Warszawa

Witamy, możliwości niepoprawnej pracy jest kilka. Pierwszą, którą należałoby zweryfikować jest usterka cewki zapłonowej, skoro po wymianie świec silnik nadal nie równo pracuje. (wymiana świec przez poprzedni warsztat sugeruje nam, że mogło wystąpić wcześniej wypadanie zapłonu, które nie ustąpiło).
Kolejnym elementem do sprawdzenia jest przepustnica i przepływomierz - tutaj należałoby sprawdzić parametry rzeczywiste podczas pracy samochodu.
Kolejnym potencjalnym winnym może być czujnik ciśnienia w kolektorze.

AUTOSERWIS Autoelektronika
Tomasz | AUTOSERWIS Autoelektronika

Al. Jerozolimskie 232a, Warszawa

Jak już Pan sam napisał pojazd nie został odpowiednio zdiagnozowany (odczyt błędów to jest tak w rzeczywistości w zasadzie nic), a zostały już w nim wykonane różne czynności, które nic nie dały. W tej sytuacji zapraszam do nas na dogłębną diagnozę (minimum cały dzień ale raczej dwa) samochód zostaje u nas w serwisie. Koszt nie jest możliwy do określenia przed Pana przyjazdem i przynajmniej wstępnymi oględzinami.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika