POWRÓT

BMW E46 318i 1.9 M43B19TU 1999r

Falowanie obrotów, przygasanie, duże spalanie.

Witam. Posiadam E46 z silnikiem m43b19tu (1.9 benzyna, 4cyl). Problem polega na tym że silnik na najniższych obrotach jest bardzo słaby, choć nigdy nie gaśnie. Po uruchomieniu obroty jakiś czas falują. Wchodząc na obroty silnik przykuła, ale po utrzymaniu wyższych obrotów kilkadziesiąt sekund zaczyna przyzwoicie się zbierać. Pali bardzo dużo po mieście nawet przy spokojnej jeździe bez korków (13-16l) a w trasie ok 7 przy równej jeździe 100-140, około 6 przy 90-100 autostradą i około 10 przy jeździe lokalnymi drogami 50-100 , częstsza zmiana prędkości. Przepływomierz, sondy, disa, czujniki walka i wału wymienione na Bosch i Siemens. Sonda I już się kończyła, przepływomierz zawyżał dawkę (ok 30-40% na jałowych o.) A czujnik wału czasem odcinał zapłon.... Cewka wymieniona z Beru na Bosch (jedna cela trochę była już słaba) Czujniki temperatury na przepływomierzu, w bloku i powrocie z chłodnicy ok. Sprawdzona listwa wtryskowa, ciśnienie z oo, wężyki podciśnienia sprawdzonej
sparciałe powymieniane. Gumy dolotu szczelne, zawór jałowych sprawny, przepustnica czysta, komputer wymrożony (bez zmian). Po nagrzaniu znika falowanie ale silnik im dłużej chodzi tym bardziej zmulony szczególnie na głębszych przejściach przez obroty, a lekko szarpie przy ruszaniu (na zimno też). Przy zmianie biegu następuje też zawsze takie jakby zawahanie. Katalizator na miejscu, wydech raczej szczelny, jest w zasadzie jednoelementowy, bez większej rdzy. Z góry dziękuję za sugestie.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Astika Car Service - Gdańsk
UMÓW WIZYTĘ
Łukasz | Astika Car Service - Gdańsk

Łódzka 3, Gdańsk

wtryskiwacze do wymiany. wszystkie 4, prawdopodobnie jeden (lub dwa, trzy lub wszystkie) z nich "puszcza", a w bmkach nie da się zdiagnozować komputerowo który dokładnie.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
ANDRZEJ | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Nic pan nie pisze czy była robiona szczególowa diagnostyka komputerowa,jakie kody i dane bieżące.Moze coś z rozrządem,moze problemy z przepływami powietrza[zawalony kolektor dolotowy]?


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika