POWRÓT

falowanie obrotow

Witam. Problem występujący w moim aucie polega na falowaniu obrotów na biegu jałowym po rozgrzaniu auta . Na zimnym nic się nie dzieje . Na diagnostyce komputerowej wychodziło wiele różnych błędów zaczynając od sondy lambdy i czujnika położenia walka rozrzadu. Boje się jednAK ,ze wplyw na taką pracę silnika ma vanos bądź rozrzad ( zmieniany 8 tys km temu.)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
OK SERWIS TORUŃ
UMÓW WIZYTĘ

ul. Polna 115; Chrobrego 145/147, Toruń

Witam. Najczęstsze przyczyny pojawiania się błędu czujnika położenia walka rozrządu jest brak synchronizacji wału korbowego z walkami rozrządu. Powodem tego może być złe ustawiony rozrząd lub złe ustawione koło zmiennych faz rozrządu. Często również się zdążą ze po rozgrzaniu silnika jak olej robi się gorący i bardziej rzadki napinacz hydrauliczny zaczyna puszczać olej i łańcuch nie jest napiety. Taki stan rzeczy tez może powodować falowanie obrotów. Z tego co opisujesz uważam ze należy dokładnie sprawdzić stan i ustawienie rozrzadu. Powodzenia!

PETROCAR - Serwis BMW Tarnów

Boya Żeleńskiego 26, Tarnów

Vanos musialby byc zle ustawiony i by caly czas cos sie dzialo. Sprawdzic czy nie ma lewego powietrza na wezach i podcisnieniach.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Nieszczelność układu dolotowego ewentualnie zła praca sond.Pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.