POWRÓT

Fiat Bravo II

Dzwonienie, stukanie, brzęczenie na nierównościach z przodu po stronie kierowcy

Czy kojarzy ktoś taki telepiący dźwięk, który udało mi się jakoś zarejestrować telefonem: https://vocaroo.com/i/s0PoawbNb9wo ?
Hałas występuje podczas jazdy na nierównościach, a czasem także podczas postoju na światłach tylko od wibracji pracującego silnika.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ
Jarek | CARMAX Profi Auto Serwis

ul. Rolna 8, Kielce

Każdy metaliczny dźwięk z okolic silnika może być zapowiedzią poważnej awarii aczkolwiek jeżeli chodzi o ten konkretny przypadek to według mnie to jakaś luźna blaszka lub niedokręcona rurka w okolicy ściany grodziowej lub podszybie. Nagranie jest na tyle słabej jakości ze trudno być pewnym na 100 %. Proszę podjechać do jakiegoś nie leniwego mechanika który siądzie i się przejedzie autem i posłucha. Wprawne ucho dobrego mechanika potrafi zlokalizować na słuch połowę usterek. Proszę zwrócić uwagę czy na postoju gdy powoli dajemy gazu do 3000-3500 obrotów silnik nie wpadnie w rezonans w okolicy 1500-3000 obrotów z tym elementem wówczas jeżeli takie zjawisko wystąpi da radę zlokalizować to nawet bez jazdy. Proszę samemu spróbować z kimś do pomocy kto będzie trzymał gaz w ustalonej pozycji a droga osoba niech słucha pod maską lub nawet niech sądzie na silniku i po nierównej drodze przy małej prędkości z otwartą maska da rade takie rzeczy wyłapać. Będzie to wyglądało na totalną partyzantkę ale niekiedy to jedyny sposób aby wyłapać hałas który ujawnia się w trakcie jazdy.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - proszę podjechać na stację diagnostyczną , na tzw. szarpak, za 20-30 pln. diagnosta sprawdzi całe zawieszenie pod kątem luzów


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika