POWRÓT

bmw e39 525d 163km 2000r

Dziwny dźwięk silnika narastający z obrotami

Samochód wydaje dziwny dźwięk. Słychać takie terkotanie narastające wraz z obrotami. po wciśnięciu sprzęgła i na luzie nic nie słychać, problem jest tylko na obrotach, im wyższe, tym to terkotanie, stukanie jest szybsze. Ponadto samochód kopci przy dodawaniu gazu na wysokich obrotach. Sprawdzane wtryski, olej wymieniany na czas. Może jakaś wskazówka gdzie szukać problemu ?:)

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam , to terkotanie , musiałbym osłuchać , ale możliwe że gonią się tryby w skrzyni biegów , wskazuje na to fakt że po wciśnięciu sprzęgła gdy jest rozlączany napęd na skrzynię ten terkot zanika , proszę sprawdzić stan oleju w skrzyni , być może to coś da , kopcenie na wysokich obrotach może mieć różne przyczyny - może turbina , może zbyt wysoka dawka paliwa.. , może już silnik bierze olej ,

PETROCAR - Serwis BMW Tarnów
Michał | PETROCAR - Serwis BMW Tarnów

Boya Żeleńskiego 26, Tarnów

Spawdzic cisnienie na cylindrach, moze byc zle albo cos z ukladem regulacji luzu zaworowego. Najlepiej uslyszec dzwiek. Prosze sprawdzwic rownomiernosc biego jalowego jesli beda duze odchylki to jeden lub wiecej cylindrow nie domaga.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI