POWRÓT

bmw e46 318i 143km

Drgania skrzyni wpozycji D,R,P

Posiadam samochod bmw e46 318i 143km z automatyczna skrzynia biegow. Na postuju w pozycji D,R,P szarpie samochodem. Najbardziej odczuwalne przy wiekszych mrozach.Po przejechaniu kilkanascie km drgania mniejsze .Dzisiaj byle bardzo mocne i slychac bylo jakies tarcia , obroty spadaly bardzo nisko . Jak przelaczam w pozycje N drgania i szarpania ustepuja. Czy problem jest w skrzyni , i czy warto naprawiac czy lepiej wymienic na uzywana?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Magic Sport - Marek Ciesielski
MAREK | Auto Magic Sport - Marek Ciesielski

Zagłoby 66, Kraków

Potrzebna dokładna diagnoza.Z tego opisu nie można zbyt wiele wywnioskować,a problem najprawdopodobniej leży poza skrzynią.Na biegu PARK czyli hamulcu skrzyni automatycznej lub NEUTRALU ,zespół ten nie jest obciążony momentem obrotowym,więc szarpania pochodzić mogą od jednostki napędowej.

Auto-Stan Tychy
Fabian | Auto-Stan Tychy

Łęgowa 11, Tychy

Podjedź do zaufanego warsztatu po diagnozę bo niestety bez pacjenta nie pomożemy ale radziłbym przyjrzeć się poduszkom silnika i skrzyni oraz temu czy rura wydechowa nie dotyka gdzieś nadwozia.

BMW Electronic Car Specialist
UMÓW WIZYTĘ
ECS Auto Szczecin | BMW Electronic Car Specialist

ul.Dembowskiego 22, Szczecin

Zdecydowanie cos się dzieje z przekładnią hydrokinetyczną . Przed jakąkolwiek decyzją polecam diagnostykę skrzyni wraz z sprawdzeniem poziomu oleju .


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI