POWRÓT

Renault Laguna 3 2.O DCi rocznik 2008

drgania nadwozia na biegu jałowym

Nadmierne drgania nadwozia zwłaszcza na biegu jałowym, drżą lekko ksenony i prawe lusterko i czasami plastiki wewnątrz. Według jednego mechanika dwumasa wykluczona, nie ma typowych dla niej objawów. Drgania sa szczególnie odczuwalne w okolicy podstawy akumulatora, filtra powietrza, poduszka hydro niby nie przenosi drgań na podłużnicę jak równiez górna ósemka równiez nie przenosi drgan na podszybie. Ponoć w tych autach nagminnie występuje, prawdopodobnie producent cos sknocił z zawieszeniem silnika, ogolnie kultura pracy motory ładna na zewnątrz cichy. Mechanik mówi, że wymiana wszystkich poduszek może nie rozwiązac problemu.

Aktualizacja 1
Układ wydechowy w idealnym stanie, auto pochodzi z północy Francji i zim nie widziało raczej, mam go dopiero 2 tygodnie, przebieg potwierdzony i dobija do 200000km. Mam dodatkowe pytanie odnośnie poduszki hydro-tej obok rozrządu: cena w ASO 900zł, w niezaleznych sklepach mozna dostac oryginał juz za 250zł, skąd taka róznica w cenie?Poduszki maja takie same oznaczenia i wygląd, wszystkie nr. itp.

Aktualizacja 2
Czy wgranie nowego softu do sterownika silnika cos zmieni w kulturze pracy tego motoru? Siedzi tam silnik M9R- 744 i prawdopodobnie nie ma wałków wyrównoważających.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ
Piotrek | Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

Ale od czegoś trzeba zacząć. Wymiana zawieszenia zespołu napędowego wyeliminuje albo przynajmniej zmniejszy wibracje.
Czy ukł. wydechowy był naprawiany ?


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI