POWRÓT

Renault Laguna 3 2.O DCi rocznik 2008

drgania nadwozia na biegu jałowym

Nadmierne drgania nadwozia zwłaszcza na biegu jałowym, drżą lekko ksenony i prawe lusterko i czasami plastiki wewnątrz. Według jednego mechanika dwumasa wykluczona, nie ma typowych dla niej objawów. Drgania sa szczególnie odczuwalne w okolicy podstawy akumulatora, filtra powietrza, poduszka hydro niby nie przenosi drgań na podłużnicę jak równiez górna ósemka równiez nie przenosi drgan na podszybie. Ponoć w tych autach nagminnie występuje, prawdopodobnie producent cos sknocił z zawieszeniem silnika, ogolnie kultura pracy motory ładna na zewnątrz cichy. Mechanik mówi, że wymiana wszystkich poduszek może nie rozwiązac problemu.

Aktualizacja 1
Układ wydechowy w idealnym stanie, auto pochodzi z północy Francji i zim nie widziało raczej, mam go dopiero 2 tygodnie, przebieg potwierdzony i dobija do 200000km. Mam dodatkowe pytanie odnośnie poduszki hydro-tej obok rozrządu: cena w ASO 900zł, w niezaleznych sklepach mozna dostac oryginał juz za 250zł, skąd taka róznica w cenie?Poduszki maja takie same oznaczenia i wygląd, wszystkie nr. itp.

Aktualizacja 2
Czy wgranie nowego softu do sterownika silnika cos zmieni w kulturze pracy tego motoru? Siedzi tam silnik M9R- 744 i prawdopodobnie nie ma wałków wyrównoważających.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
"Auto Serwis Kaliska"
Piotrek | "Auto Serwis Kaliska"

ul. Kaliska 13, Warszawa

Ale od czegoś trzeba zacząć. Wymiana zawieszenia zespołu napędowego wyeliminuje albo przynajmniej zmniejszy wibracje.
Czy ukł. wydechowy był naprawiany ?Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE


INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.