POWRÓT

MB C180 W202, 1994

Długie Kręcenie Na Ciepłym Silniku

Mam samochód MB C180 W202, 1994 rok Pb + LPG (sekwencja) w którym od dłuższego czasu zmagam się z problemem długiego kręcenia na ciepłym silniku. Sprawa wygląda tak że po nocy po staniu 10 - 13 godzin rano odpala MB na dotyk. Rozgrzeje się do 80 - 82 stopni, przejadę 10 - 15 km, postawie go tak do 5 minut jeszcze odpalę na przysłowiowy dotyk. Ale już jak postoi MB z 20 - 30 minut i więcej kręci, kręci około 5 sekund. I tak jest za każdym razem. Zrobiłem/wymieniłem w MB: - Świece zapłonowe, - Olej + filtr oleju, - Filtr paliwa i powietrza, - Wężyk paliwowy od baku paliwa (przeciekał), - Kostkę stacyjki (odmówiła już pracy, zacinała się), - Czujnik położenia wału korbowego, - Regulator ciśnienia paliwa, - Czujnik temperatury cieczy/wody w silniku, - Przeczyszczenie przepustnicy, - Nowy akumulator (poprzedni odmówił już pracy). Jeździłem na zakręconej butli LPG, wyciągniętym bezpieczniku od LPG przez tydzień na Pb i było tak samo, rano palił na dotyk, przejechałem 10 km, zagrzał się i kręcił. Przyznam że już nie mam pomysłów w czym tkwi problem długiego kręcenia na ciepłym silniku. Co może być przyczyną długiego kręcenia na ciepłym silniku?. Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi, pomoc i sugestię.

Aktualizacja 1
MB C180 W202 miał robioną diagnostykę komputerową dwukrotnie i za każdym razem było "0" błędów.

Aktualizacja 2
Był wymieniany u mnie czujnik temperatury cieczy/wody, ale czy jest czujnik silnika/oleju w tym modelu MB co ja mam przyznam że nie wiem, nigdy o nim nie słyszałem żeby takowy czujnik był.

Aktualizacja 3
Swego czasu była instalacja LPG ustawiona żeby odpalał właśnie MB na LPG od razu, sytuacja ta sama, te same objawy i to samo zachowanie jak opisałem że kręci na ciepłym silniku około 5 sekund.

Dodam jeszcze przy okazji że ostatnio też był regenerowany alternator. Nie rozwiązało to problemu kręcenia.

A jeśli był by to problem z paliwem to w czym był by to problem?. Filtr paliwa jest zmieniony.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja obsługi samochodów Andrzej Kulawik
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja obsługi samochodów Andrzej Kulawik

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę wykonać diagnostykę komputerową i zobaczyć jakie są zarejestrowane kody błędów. Na tej podstawie proszę działać dalej.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Prosze ewentualnie sprawdzić czy jest czujnik temperatury silnika/oleju.W nowszych autach czasami jest taki problem i przyczyną jest ów czujnik

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam , mi to wygląda na problemy z paliwem, a próbował Pan odpalać na samym gazie ? , jak się wtedy auto zachowuje ?Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE


INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.