POWRÓT

BMW E90 2005

Czy mogę wyjąć akumulator w BMW aby go podładować

Witam, muszę podładować akumulator. Czy jak wyjmę go z samochodu to nie będzie następnego dnia problemów z powodu braku zasilania w systemach? Pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy
Andy | Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy

ul. Kasztanowa 3, Kokoszkowy, Starogard Gdański

Nie powinno być problemów.
Najpierw odłącz klemę masową. Następnie prądową (+). Możesz nawet nie wyjmować Akku. Często tak robię. Naładuj niezbyt dużym prądem. Są różne szkoły. Ja stwierdzam, że im starszy akku tym wolniej ładuję. Po takim całonocnym ładowaniu Akku po prostu odżywa.
Oczywiście sprawdź zawartość każdej z cel (jeśli masz do nich dostęp) ewentualnie uzupełnij płyn tylko wodą destylowaną do akumulatorów (warto na czas ładowania korki mieć co najmniej poluźnione aby następowało łatwe wyrównywanie ciśnień - przy ładowaniu wydziela się gaz)- większość obecnych Akku jest tzw bezobsługowych to znaczy, że są szczelne i "nie trzeba uzupełniać płynu". Po ładowaniu podłącz najpierw klemę dodatnią a następnie masową. Jeśli samochód jest wyposażony w komputer zostaną przywrócone ustawienia startowe. Od razu nie odpalaj daj mu odrobinę czasu - aż wszystko ustawi się do ustawień początkowych. Niestety niektóre własne ustawienia w tym radia często i nawigacji są "kasowane" do ustawień startowych.
Tyle mogę napisać z własnego doświadczenia.
Jeszcze jedno. Po całonocnym ładowaniu najpierw wywietrz pomieszczenie w którym ładowałeś akumulatory zanim będziesz cokolwiek podłączał czy przełączał. Znam przypadek kolegi, który tego nie zrobił i iskra spowodowała wybuch gazu i jego poparzenie.
Pozdrawiam.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

BMW i mercedesy są bardzo czule na spadek napiecia na akumulatorze.Od razu nałapią błędów w sterownikach.Nie ładuje sie na samochodzie,oraz nie odpina sie bez podpięcia alternatywnego żródła zasilania[urządzenie rozruchowe lub drugi aku pod klemy].mozna rozsynchronizować układ immobilaizera i auto moze nie odpalić[wtedy koszty].W nowszych rocznkach są procedury wypięcia akumulatora i wpięcia.Jak w nazwie mojej dziąłalnosci ,diagnostyka komputerowa,wiem co mówię


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika