POWRÓT

check engine, drgania, gdy wystudzi sie silnik wraca do normy

Ford mondeo 2006r 1,8 benzyna - odpalam silnik, jest ok, jadę jest ok, stoję w korku i gdy tylko ruszę lub wyłączę silnik i zaraz włączę go ponownie silnik zaczyna drgać, zapala się kontrolka silnika check engine, lub przeciągnę go na zbyt wysokim biegu w stosunku do prędkości (1-3) auto traci moc...ale wystarczy że przejadę się kawał tak by przewiało silnik by się wystudził trochę, wszystko wraca do normy i kontrolka gaśnie.
pojechałam na komputer..najpierw świece- wymienione, potem cewki 1/4 zamieniliśmy je z 2/3 i znów komputer wskazał 1/4, potem już wskazywał co chwila inną, wymieniliśmy sondę 3 i problem ciągle jest, co to może być?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
QUBEC SERWIS Paweł Witkiewicz

Towarowa 15, Olsztyn

sugerował bym pomiar ciśnienia sprężania oraz pomiar luzów zaworowych

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Jakie były zarejestrowane błędy? Przykładowo powiem Panu, że błąd sondy nie oznacza, że sonda jest do wymiany - może być niesprawna jej instalacja elektryczna. Należy skierować się do dobrego diagnosty, który poza sprawdzeniem błędów i wymienianiem wszystkiego jak leci (tester diagnostyczny podpowiada gdzie szukać, nie wskazuje w większości przypadków jednoznacznie na przyczynę) - zdiagnozuje problem i go usunie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.