POWRÓT

Bulgotanie pod maską

Witam. Od pewnego czasu przy rozruchu słychać pod maską odgłos jakby bulgotanie lub przelewaniu cieczy. Po pewnym czasie jazdy problem znika, ale ostatnio jak wysiadłem z samochodu czułem zapach spalenizny. Ponadto zauważyłem też (mamy okres prawie zimowy) duże parowanie szyb w środku. Jaka może być przyczyna? Czy mogę jeździć takim autem?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Wulkanizacja TIR OSOBOWE 24h Serwis Opon PNEUMASTER
UMÓW WIZYTĘ

Sikorskiego 11, Kraków

co do szyb : miałem Scenica i niestety wentylacja w tych autach nie jest zaprojektowana dobrze, po prostu jest niewydolna, możesz wspomagać się klimatyzacją. Parowanie szyb od jesieni do wiosny w Scenicu z tego roku jest problemem, do tego dochodzi naniesiona wilgoć i woda do auta. Jak nie masz klimatyzacji stosuj chemię na szyby.
Bulgotanie tak opisałeś że nie sposób się domyśleć o co chodzi. Dziwne dzwięki wydaje koło zmiennych faz rozrządu jeśli zużyte ale nie jest to bulgotanie.
Temat 1 i 2 można połączyć np rozszczelniona nagrzewnica, zapach nie tyle spalin ile płynu chłodzącego, cieknie nagrzewnica do wew auta i stąd parowanie szyb, bulgotanie bo się układ zapowietrza (powinno ubywać płynu chłodzącego).


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.