POWRÓT

Renault Thalia 1.4 2001 r.

Brak ogrzewania po wymianie płynu chłodzącego

Witam mam problem, otóż brak ogrzewania w samochodzie :( wczoraj zmieniłem płyn chłodniczy sprawdziłem wszystkie przewody są ciepłe, przed termostatem i za termostatem. tak samo przewody prowadzące do nagrzewnicy też są ciepłe, wentylator załącza się. odkręciłem dmuchawe by sprawdzić nagrzewnice i jest ciepła. próbowałem znaleźć odpowietrznik płynu chłodzącego ale ani na przewodach ani na chłodnicy nigdzie nie ma :( i nie wiem co jeszcze moge zrobic by wyeliminowac tą usterke. Samochodem nie da się jeździć a czasami muszę odebrać dziecko ze żłobka. Będę bardzo wdzięczny za pomoc .

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ
Piotrek | Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

Oba przewody wchodzące do nagrzewnicy muszą być gorące tak samo jak pozostałe elementy ukł. chłodzenia. Jezeli takie są usterka prawdopodobnie jest w układzie sterowania temperaturą w obudowie nagrzewnicy.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - jeśli problem powstał po wymianie płynu , a wcześniej ogrzewanie działało - to znaczy że układ jest zapowietrzony - gdzieś siedzi poduszka powietrzna która blokuje przepływ chłodziwa - w takiej sytuacji jeśli nie potrafi Pan wykonać odpowietrzenia - można pojeździć samochodem do osiągnięcia przez silnik normalnej temp. pracy , następnie pozwolić mu ostygnąć, - sprawdzić poziom płynu i dolać w przypadku ubytku - powtórzyć ten cykl 2-3 razy- układ powinien się wypowietrzyć ,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI