POWRÓT

brak mocy po przełożeniu układu napędowego z silnikiem

Witam. Auto nie reaguje poprawnie na wzrost obrotów silnika, nie zamienia samoczynnie biegu na wyższy po wkręceniu się na obroty a osiągi są dalekie od tego co było... Silnik i skrzynia pochodzą z auta które chodziło jak żyleta odciskując kręgosłup w fotelu przy wduszeniu na maxa. Niestety auto ze względu na korozję strategicznych elementów nośnych zostało wycofane z eksploatacji. Mechanik dokonał pełnej przekładki zespolonego układu napędowego wraz z silnikiem i wymienił olej w skrzyni po czym moc umarła- obroty rosną, auto hałasuje i niewiele więcej się dzieje bo rozpędza się jak jakiś Focus...

Aktualizacja 1
Witam, padło podejrzenie że jest coś nie tak z komputerem więc został przełożony a immo w kluczyku podmienione na właściwe.
Jedyne co nie zostało przełożone to centralka bezpieczników z lewego słupka wewnątrz auta - może tam jakiś przekaźnik robi błędy?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
KTL. Tomasz Koperski

ul.Faszynowa 8, Poznań

Ja po tej relacji upatrywał bym błędu w doborze oleju,powinien być dokładnie taki jak zaleca producent czasem jakiś parametr jest nieodpowiedni i auto nie chce jechać,lub coś z elektroniką.
Pozdrawiam Tomasz.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , niestety coś zostało skopane przy przekładce ,albo nie podłączone , generalnie jest problem z elektroniką , czy oprócz silnika i skrzyni były przekładane sterowniki ?

Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ

ul. Kaliska 13, Warszawa

Podczas jazdy proszę sprawdzić w parametrach korelację obrotów silnika z obrotami konwertera.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.