POWRÓT

Citroen c5 1.6 hdi 2009 109 km

Brak mocy po 3 tys obrotow. Pedał gazu mięknie

Witam. Mam problem w citroenie c5 III generacji 2009 rok 1.6 hdi 109 km. Komputer pokazuje błąd P0299 elektrozawor sterowania cisnieniem turbo. Nadmienie ze czujnik oryginalny citroena który jest za silnikiem został wymieniony a błąd dalej jest i objawy są takie ze po 3 tys obrotów silnik traci moc i nie idzie jak powinien. Jak błąd się usunie to po przejechaniu 200 kilometrów wraca zauważyłem ze przy turbinie wydobywają się spaliny jakby wracały z Fap-a. Turbina była sprawdzana w dwóch warsztatach mechanicy mówili że jest ok. Fap przeczyszczony nawet kontrolka o zapchaniu nie wyskoczyła od tej awarii. Mechanicy szukali gdzieś rozczelnienia i dalej bez rezultatu. Proszę o pomoc w tej sprawie. Dodam że czujnik cisnienia Map czy jak mu tam przy przepustnicy tez wymienili i było tak samo.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Nie napisał pan jednoznacznie czy po skasowaniu błędu, w ciągu tych 200km silnik po przekroczeniu 3tys obrotów miał moc czy nie? Może być zatkana dalsza część układu wydechowego, za filtrem cząstek stałych. Proszę to sprawdzić.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Informcja niepelna odnośnie wymienionego czujnika.Czy wymieniony byl elektrozawór sterujący podcisnieniem czy jakis inny np.czujnik polożenia walu.Zalecal bym wymianę filtra paliwa i sprawdzenie wężykow podcisnienia ew.elektrozawór steruj.podcisnieniem

Diesel Serwis. PHU.  Nowak Oswald
Oswald | Diesel Serwis. PHU. Nowak Oswald

Świetlana 64, Gorzów Wielkopolski

Witam. Jeśli przy turbinie wydobywają się spaliny to myślę że jednak zapchany układ wydechowy ...a co przytkane to inna historia.... Moze wtedy wykazywać błąd turbiny i nie tylko..... Myślę ze może trzeba po kolei rozebrać i sprawdzać ukł wydechowy bo komputery potrafią wprowadzić w błąd .Takie jest moje zdanie wynikajace z opisu....Pozdrawiam.

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa
UMÓW WIZYTĘ
Jan | Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Czujnik ciśnienia doładowania ewentualnie przepływomierz


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika