POWRÓT

Dacia Sandero Stepway 2012

Brak mocy i spadek obrotów

Dacia Sandero Stepway , diesel, przebieg 40 tys. -podczas jazdy przeszla w stan awaryjny ,straciła moc, żadne kontrolki się nie zapalily, jakoś "dokulałam"się nią do mechanika. Komputer pokazał błąd zaworu egr. Mechanik stwierdził że to turbosprezarka ma winę i dal ją do regeneracji , koszt 1300 zl , dziś dzwoni że to jednak nie to tylko filtr cząstek stałych się zapchal i muszę dopłacić 1200 zl za regenerację tego filtra bo plukanie chemią nic nie dało .Jestem kobietą i zbytnio się nie znam ale mam wrażenie , że ten warsztat próbuje mnie naciągnąć na koszty i nie mówi mi wprost przyczyny dlaczego moja dacia nagle straciła moc. Proszę o poradę jak podejść do tej sprawy.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

auto stracilo moc bo weszło w tryb awaryjny.Jezeli komputer wskazal zawor EGR i błąd jest kasowalny,to wówczas czyszczenie tego zaworu a nie wymiana.Najprawdopodobniej nie ma doś wiadczenia w diagnostyce,lub sprzęt za slaby.Wymyslanie ze turbina lub inne urządzenie to typowa prowizorka.Kazde wskazanie musi mieć poparcie albo komputerowe ,albo po rzeczywistym sprawdzeniu manualnym urządzenia .Jesli chodzi o regenerację to najpierw robi sie regenerację wypalania statycznego -komputerem.Jezeli regeneracja przechodzi[przy takim przebiegu to raczej pewne],kasujemy błędy i auto wychodzi z trybu awaryjnego i normalnie pracuje.Z przyczyn które ja bym podejrzewam to problem z z elektrozaworem podcisnienia turbiny lub egr,zsunięty węzyk podcisnienia.Wypalanie komputerowe to cena ok 150 zl.Według mnie to typowy naciągacz,nalęzy zmienić mechanika i zrobić dokładną dignostykę komputerową. Czyszczenie chemiczne-montaz ,demontarz-to koszt 250-300 zl,powinno trwac kilkanascie godzin.Należy zalać DPF plynem moczyc i obracać co jakiś czas,nastepnie przelewowo z jednej do drugiej strony

Stacja obsługi samochodów Andrzej Kulawik
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja obsługi samochodów Andrzej Kulawik

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę poprosić warsztat o podanie prawdziwej przyczyny - jeżeli komputer pokazał błąd zaworu egr, a robili turbosprężarkę, to trochę nieporozumienie. Przy przebiegu 40tys turbosprężarka do roboty to praktycznie się nie zdarza, natomiast zawór egr może się zapchać, podobnie może być z filtrem cząstek stałych (szczególnie jeśli pokonuje Pani krótsze trasy, np. po mieście). Proszę koniecznie zmienić warsztat i tak jak napisał kolega - wykonać porządną diagnostykę komputerową, dobrej jakości sprzętem. Proszę popytać wśród znajomych, który warsztat mogą polecić, to najlepsza droga to znalezienia odpowiedniego miejsca do napraw swojego samochodu. Pozdrawiam.

ascars
UMÓW WIZYTĘ
piotr | ascars

redutowa 27 , warszawa

naciagacze nie placic ani grosza i tak jak radzil kolega popytac znajomych o warsztat i moze jest jakas gwarancja czy rekojmia na auto bo przebieg symbolicznyNie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE


INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.