POWRÓT

brak mocy - auto dostaje moc z opóźnieniem jakimś na 1,2 3 biegu, ale nie zawsze

Witam,
Mam problem w clio 1.2 benzyna 75km od miesiąca. Problem polega na tym, że od pewnego czasu (czasem bo nie cały czas, ani za każdym razem) miewam coś takiego, że jak stoje na postoju wkładam 1 bieg ruszam to mam wrażenie jakby czasem ten bieg nie wszedł prawidłowo i dając gaz auto dostaje jakby moc z opóźnieniem,to samo dzieje się gdy zmieniam na 2 bieg i 3 i auto jakby nie chciało jechać (brakowało mocy..), na 4 i 5 nie ma takiego problemu. Bywało, że zaświeciła mi się kontrolka taka spiralka i od akumulatora, a także raz zaświeciła się Check Engine. Zjechałem na bok, zgasiłem auto zdjąłem kleme plusową bez odkręcania tylko podniosłem ją na 10-15sek po czym założyłem i przy odpalaniu wszelkie kontrolki pogasły było poprawnie. Nie wiem czy ta klema powinna być bardziej skręcona..2 tyg później po zrobieniu 500km trasy nagle znowu na drugim biegu na skrzyżowanu gdy dałem gazu troche więcej by go rozbujać auto dostawało mocy jakby z opóźnieniem chciał jechać - nie chciał... byłem u jednego mechanika mówi, że świece ok, elektryka ok.. pedał gazu prawidłowo i sprzęgło się nie ślizga.. że może sterownik komputera, ale narazie jeździć, aż się coś bardziej stanie sytuacja zero-jedynkowa (bo nie wiadomo co zrobić). Myślałem aby przeczyścić kleme z brudu-nieczystości troche, ale nie wiem czy to coś da. Przepustnica.. niby przeczyszczona.. przez mechanika, a komputer pokazał tylko jakiś błąd incydentalny który na nic nie wskazuje..
może to jakieś kable i wilgoć, ale miewał to także w dzień kiedy było ładne słońce i zrobiłem 500km, zależy mi na zdiagnozowaniu co jest nie tak i naprawieniu. Mam wrażenie, że może coś ze skrzynią biegów i raz jakby te biegi prawidłowo wchodziły, a czasem mu się coś działo i jak źle wejdzie wtedy wyskakują kontrolki, które wymieniłem i brakuje mu mocy nie wie co się dzieje.. przy rozpędzaniu..
Pozdrawiam Paweł
Proszę o pomoc..

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, proszę zacząć od uczciwej diagnostyki na dobrym sprzęcie - komputerze diagnostycznym , trzeba odczytać błędy zapisane w sterowniku , i zobaczyć na jaki problem wskazują , inaczej to szukanie przysłowiowej igły w stogu siana, może to pompa paliwa? , a może coś innego


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.