POWRÓT

Renault Thalia 1.4 RT 55kW 2001

Boksowanie przy skręcie w prawo na krótko po wymianie sprzęgła i naprawie zawieszenia w serwisie

Oddałem samochód Renault Thalia 1.4 RT 55kW 8V 2001 do naprawy - wymiana sprzęgła (robocizna 803 zł brutto). Panowie namówili mnie na naprawę przedniego zawieszenia "przy okazji" (robocizna 267 zł brutto)., choć żadnych niepożądanych objawów z tego tytułu nie odczuwałem.
Wymieniono zestaw sprzęgła z łożyskiem wyciskowym, gumy drążka stabilizatora, łączniki drążka stabilizatora, sworznie wahacza przód. Łącznie wydałem 1500zł brutto i myślę, że nie było skromnie.

Tuż po odebraniu auta wydawało mi się, że słyszę coś podczas wykonywania skrętu w prawo, ale nikt inny tego nie słyszał więc zbagatelizowałem. Wybrałem się na 1,5 tys. km wycieczkę, w całości autostradami i drogami szybkiego ruchu, tymczasem w drodze powrotnej zacząłem intensywnie słyszeć wewnątrz samochodu (i czuć od podłogi) boksowanie od układu napędowego w momencie wykonywania skrętu w prawo.

Przy końcu trasy boksowanie stało się już dość intensywnie i ustawało tylko przy skręcie w lewo. Przy jeździe na wprost jest słyszalne, jednak nie tak intensywnie jak podczas skrętu w prawo. Niestety musiałem wrócić z rodziną do domu od tego czasu auto stoi.
Co to może być i czy przyczyna mogła być spowodowana już w serwisie podczas rozkładania/składania auta? Nie wygląda mi to na przypadek. Chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia do rozmowy w serwisie. Bardzo dziękuję za pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Witam. Generalnie nie został pan policzony drogo. Szczerze mówiąc, w większości przypadków, kiedy klient coś "czuje" czy "słyszy" to jest już za późno na naprawę, raczej na wymianę. Bardzo dobrze, że serwis sprawdził pańskie zawieszenie. Są rzeczy, których może pan nie czuć i nie słyszeć, dopóki nie stanie się mniejsza lub większa katastrofa. Jeśli pod określeniem boksowanie rozumiem stukanie, to podejrzewałbym, że dzieje się coś z przegubem napędowym półosi.

AUTOMECHANIKA 24H
Rafał | AUTOMECHANIKA 24H

MICHAŁOWICE, ul. Na Gródek 16, KRAKÓW

tak ta usterka która jest teraz wystąpiła na pewno o naprawie w serwisie przypuszczam ze został uszkodzony przegub napędowy przy demontażu skrzyni

SIMAR
simarmechanika | SIMAR

Grunwaldzka 28A, Piastów

99% przegub napędowy.
mogło się to stać przez mechanika podczas składania Pana auta ale mogło też zbiec się w czasie. z tym że mechanik powinien określić go do wymiany gdyby był uszkodzony przed wymianą sprzęgła.
Radziłbym jak naj szybciej zgłosić się do warsztatu na weryfikacje oraz wymianę.
jest to naped koła i może unieruchomić pojazd, zazwyczaj w najbardziej nieodpowiednim momencie.
Pozdrawiam.

AUTOSERWIS WIST
Darek | AUTOSERWIS WIST

ul. Bystrzycka 26, Wrocław

Najprawdopodobniej przegub.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI