POWRÓT

BMW x5 4.4 bezyna 2002r

BMW x5 problemy z cylindrami

Witam, potrzebuje pomocy. BMW x5 silnik 4.4.bezyna , nie pali na wszystkie cylindry , mechanicy rozłożyli ręce , podstawiane nowe świece cewki czujniki walka rozrządu zalany pełny syntetyk i nadal to samo , czy ciepły czy zimny nie chodźi na wszystkie . Podpinany komp bosh kts non stop wyskakuje błąd wielokrotne wypadanie zapłonu na wielu cylindrach nie zawsze na tych samych , i nie prawidłowe ustawienie walka rozrządu wylot i dolot . Nadmienię ze miałem bardzo duży wyciek oleju z pod podstawy alternatora , został usunięty a chodzić nie chodzi . Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo ręce opadają pieniążki zapłaciłem , oni sie poddali i auto oddali . A nadmienię ze na jednej głowicy jest ciśnienie po nawet 16 a na drugiej po 10/13. Dziękuje z góry za podpowiedzi x5 jest z 2002 r

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Skoro sterownik rejestruje błędy z czujnika położenia walka rozrządu, a sam czujnik nie jest problemem wskazywałoby na problem z samym rozrządem. Czujnik informuje o aktualnym położeniu walka. Kto wie czy problemem nie jest koło zmiennych faz rozrządu. Na pewno układ rozrządu trzeba zweryfikować. Proponuję serwis specjalizujący się w BMW, jest wiele tego typu firm.

MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE
Slawek | MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE

Kowalew ul.Koscielna 6, Kowalew

Rozrzad nie zaszkodzi sprawdzic. Ale na moje to robota do pozadnego elektryka samochodowego z prawdziwego zdarzenia. Jest jeden u nas. Bo podpiecie kompa nie rozwiąże problemu.

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Jak przedmówcy piszą sprawdzić rozrząd,czy aby czasem nie przeskoczył tym bardziej że wywala błąd czujnika.Zawieźć auto do mechanika,który będzie wiedział jak to zrobić.Diagnostyka w tym momencie zbędna.

Car Service Piotr Pożarowszczyk
Piotr | Car Service Piotr Pożarowszczyk

Lisów 113A, Lubartów

Proponuje sprawdzenie zaworów sterowania zmienna faza rozrządu

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

W temacie wypadania zaplonow,nalezy sprawdzic polączenie elektryczne/kostke lub przewody/do cewki,Jezeli cewka zintegrowana na wszystkie swiece i wypadanie jest na wszystkich cylindrach,to prawdopodobnie problem w instalacji

IKcar Igor Krzewina
Radek | IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Koniecznie trzeba sprawdzić szczelność kolektora (kolektorów) ssących. Od przepływomierza aż do cylindrów. W tym sprawność odmy. Oczywiście podejrzany jest system sterowania wałkiem zaworów ssących. Usterka napinacza, zużyte ślizgi, wyciągnięty łańcuch, usterka VANOSA lub zaworu VANOSA. Przyczyna (w BMW) nie będzie leżała po stronie układu zapłonowego. VANOSY są do sprawdzenia na komputerze, reszta - organoleptycznie.

AUTO SERWIS SARNA
Kuba | AUTO SERWIS SARNA

UL.WOJSKA POLSKIEGO 48A, ORZESZE

Na 99% zamykane katalizatory,przerabialem taki temat wypadania zapłonow. Pozdr


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI