POWRÓT

BMW X3 E83 2.0D 150km 2006r przydławia się

Pojawiły się następujące problemy w moim klekocie; auto nieraz przy przyśpieszaniu czy ruszaniu z miejsca lub jeździe jednostajnej przydusza się, przydławia, trwa to krótko np. 0,5 sek. Objaw taki jak przy chwilowym braku paliwa. Zmieniłem czujnik temperatury zasysanego powietrza wkręcany do aluminiowej rury która idzie od chłodnicy do przepustnicy powietrza, nic nie pomogło.
Odpinałem i zaślepiałem wężyk podciśnieniowy od EGRa, także bez zmian z tym że pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej się zapaliła. Po ponownym podłączeniu wężyka i po kilkudziesięciu kilometrach kontrolka sama zgaśnie. Wszystkie przewody wydają się być na swoich miejscach, wężyki nie są sparciałe. W tamtym roku czyszczony zawór EGR, wymieniony zawór Pierburg, przepływomierz też wymieniony kilka miesięcy temu ale na używkę. Auto miało wymieniane pierścienie tłokowe i uszczelniacze zaworowe jakieś 20.000 km temu bo brało litr oleju na 1000km. Od chwili remontu do tej pory było wszystko dobrze. Myślę że może przy tym remoncie jakąś wtyczkę lub wężyk słabo założyli i teraz to wychodzi. Turbina regenerowana jakieś 30.000 kilometrów temu.
INPA wywala takie błędy; 447B, 4166, 4CF3, 4687, 4BC6, 4BC7, $BA0, 4BA1, 4501.
Nie mam garażu więc nie mam dużych możliwości grzebania przy autku, wszelkie mądre sugestie mile widziane.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Przede wszystkim nalezy zrobić porządną diagnostyke komputerową porządnym sprzętem diagnostycznym,gdzie kody i opisy będą po polsku.polecam np PDL 5500 lub Gutman.Błędy nalezy zapisac,zinterpretować,sksować i pojezdić autem, obserwować dane bieżące urządzen.Wiele błędów ktore pan miał mogły być stare lub nie mające znaczenia,gdyz mogły być napięciowe lub komunikacyjne .Zobaczyć czy jest problem z dostawą paliwa,moze któryś wtryskiwacz lejący.Profilaktycznie wymieniłym filtr paliwa


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika