POWRÓT

automatyczna skrzynia biegów mazda 6 2.0

Witam,
mam problem z automatyczna skrzynia biegów Mazdą 6, wersja 2.0 w benzynie rocznik 2007 wersja po lift. Po awarii chłodnicy i zmieszaniu się płynów po 3 miesiącach padła mi skrzynia(choć wszystko było płukane + 2x wymiana oleju). Z racji tego, że naprawa jest nie opłacalna szukam używanej, ale nigdzie nie mogę znaleźć, moje pytanie brzmi następująco:

Czy inne wersje skrzyni również z pięciobiegowej benzyny, będą kompatybilne, czy wchodzi w grę tylko skrzynia o tych samych nr fabrycznych?
Nr. fabryczne skrzyni to T525c /fs5019421.
Z góry bardzo dziękuje

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Ballaun: Niezależny Serwis Kia, Nissan, Fiat, Hyundai i inne
UMÓW WIZYTĘ

Białowieska 6, Warszawa

Dzień dobry,

Do tego modelu (egzemplarza) dedykowana jest tylko i wyłącznie ta skrzynia biegów. Związane jest to z oprogramowaniem i wieloma sterownikami, które obsługują tę wersję samochodu.
Można próbować rozwiązać to inaczej, ale z doświadczenia wiemy, że może to być nieopłacalne. Lepiej szukać dalej używanej skrzyni lub próbować ją naprawić w serwisach, które zajmują się tylko i wyłącznie naprawą skrzyń automatycznych.

Pozdrawiamy
Serwis Ballaun

CARTECH Sp. z o.o.
UMÓW WIZYTĘ

Raszyńska 16, Warszawa

Trzeba zgłębić wiedzę na temat przełożeń w skrzyni . Często zdarza się , że są zmiany numeracji części i ta sama część figuruje z innym numerem . Najlepiej podjechać do panów którzy robią skrzynie i porozmawiać z nimi .


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika