Co zrobić, gdy nie działa elektryczna regulacja fotela?

 Zajęcie poprawnej pozycji za kierownicą gwarantuje bezpieczną i wygodną jazdę, dlatego w przypadku wystąpienia problemów z ustawianiem fotela elektrycznego należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem. Problem z regulacją fotela elektrycznego może być spowodowany przepalonym bezpiecznikiem, uszkodzonym silnikiem regulacji fotela, zabrudzonymi lub niesprawnymi przyciskami regulacji lub przedmiotem znajdującym się pod fotelem blokującym jego ruchy.

Znajdź warsztat i umów naprawę fotela

Przeglądaj 147985 opinie o warsztatach samochodowych,
wybierz sprawdzony i polecany przez innych kierowców warsztat samochodowy

UMÓW NAPRAWĘ FOTELA

Regulacja fotela elektrycznego nie działa, bądź działa niepoprawnie lub powolnie.

bezpieczniki

Przyczyny usterki:

  • Zabrudzone lub uszkodzone przyciski regulacji - Przyciski regulacji fotela elektrycznego w samochodzie umieszczone są z reguły z boku fotela lub na drzwiach samochodu. Jeżeli woda lub wilgoć dostaną się do przycisków sterujących, te mogą przestać funkcjonować.
  • Przedmiot umieszczony pod fotelem - Może się okazać, że jakiś przedmiot został umieszczony pod fotelem. Może on skutecznie blokować lub utrudniać ruch fotela elektrycznego.
  • Awaria silnika fotela elektrycznego - W wiekowych samochodach silnik elektrycznej regulacji fotela może ulec zużyciu. Jeżeli fotel przesuwał się wolniej, po czym zupełnie przestał reagować może okazać się, że do wymiany jest silnik regulacji fotela elektrycznego.
  • Przepalony bezpiecznik, zużyte koła zębate, wyciągnięte przewody - przepalony bezpiecznik, kable, które zostały powyciągane i owinięte wokół mechanizmów, oraz problemy z kołami zębatymi mogą spowodować niepoprawne funkcjonowanie elektrycznej regulacji fotela w samochodzie.

Jak to się robi:

Mechanik w pierwszej kolejności sprawdza bezpieczniki. Jeżeli nie uległy przepaleniu następnie sprawdza połączenia elektryczne, przyciski sterowania i mechanizmy regulacji fotela.
Jak to jest ważne?

Zajęcie poprawnej pozycji za kierownicą gwarantuje bezpieczną i wygodną jazdę. Nie można dopuszczać do sytuacji, że osoby korzystające z samochodu nie mogą dostosować ustawień indywidualnie pod siebie. Należy się jak najszybciej umówić do warsztatu na naprawę regulacji fotela elektrycznego w samochodzie.
 
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Przegląd serwisowy VW Passat B6

Przegląd serwisowy VW Passat B6

Volkswagen powszechnie uważany jest za markę wyjątkowo solidną, co przekłada się na powszechne zaufanie i dużą popularność samochodów niemieckiego producenta. Nic w tym dziwnego – na swoją opinię pracuje już od 1973 r., zdążył więc wypracować dobre rozwiązania. Czy pojazdy tej marki są jednak...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?