POWRÓT

AUDI A6C6 2,4 z 2005 r.

Zmieniacz wałka rozrządu

Audi A6C6 2,4 z 2005 r.
od jakiegoś czasu po dopaleniu faluje silnik, chociaż obroty są stałe. Podczas jazdy gdy nie dodaję gazu czasami hamuje silnik tak jakby miał problemy z dopływem paliwa. Filtry mam wymienione, komputer wykazał usterkę na przestawianiu wałka rozrządu 000032 Z2 P0020-008. Diagnosta stwierdził, że jest usterka mechaniczna zmieniacza wałka rozrządu. Kupiłem część za 2.100 zł z ASO wymieniono ją i bez zmian. Teraz usłyszałem, że może elektrozawór sterujący zmieniaczem zacina się. Taka zabawa w poszukiwania w ciemno wykończy mnie finansowo. Nie można ustalić na 100% co to jest. Proszę o fachową pomoc.
Andrzej

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOMECHANIKA 24H
Rafał | AUTOMECHANIKA 24H

MICHAŁOWICE, ul. Na Gródek 16, KRAKÓW

widać że diagnosta źle zdiagnozował usterkę proponuje podłączenie do vaga i określenie przyczyny bo może leży po stronie elektryki układ zmiany faz rozrządu jest skomplikowany inie należy szukać w ciemno

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

To może być też ten elektrozawór, ale warto go sprawdzić przed wymianą. Jak najbardziej nie wymieniać nic w ciemno. Zawsze po sprawdzeniu usterek za pomocą komputera, należy sprawdzić te podejrzane elementy. Usterka w komputerze pokazuje nam zakres poszukiwań, ale nie zawsze jednoznacznie określa uszkodzoną część.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika